Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Policyjne podsumowanie weekendu w powiecie oleckim

2017-02-20 09:52:44 (ost. akt: 2017-02-20 09:53:47)

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do trzech kolizji drogowych. W tym aż w dwóch uczestniczyły dzikie zwierzęta. Ponadto policjanci interweniowali u dwóch rodzin, w których doszło do awantury.

Pierwsza kolizja miała miejsce w piątek (17 lutego) przed godz. 16 w Olecku na Placu Wolności. Kierujący samochodem osobowym marki Mercedes włączając się do ruchu z miejsca parkingowego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu osobowym fiatem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.
41-latek został pouczony.

Do kolizji z dzikim zwierzęciem doszło w niedzielę (19 lutego) po godz. 17 na trasie Olecko – Dunajek. Z przydrożnego rowu wprost pod koła samochodu osobowego marki Mazda wbiegła sarna. W wyniku zdarzenia zwierzę poniosło śmierć na miejscu.

Po godz. 17:30 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Wilkasy w gminie Wieliczki doszło do zderzenia pojazdu z łosiem. Kiedy na miejsce pojechali funkcjonariusze, na podstawie relacji świadków ustalili, że kierujący pojazdem nieznanej marki zderzył się z łosiem, który wbiegł na jezdnię.
Po zderzeniu kierujący samochodem osobowym odjechał z miejsca zdarzenia. Zwierzę poniosło śmierć na miejscu.

W związku z powyższymi zdarzeniami policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Nie należy także lekceważyć znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

W weekend policjanci interweniowali w rodzinach, w których doszło do awantur.

Pierwsza interwencja domowa została zgłoszona w sobotę (18 lutego) pół godziny przed północą. Jeden z mieszkańców Olecka powiadomił policjantów, że jego syn wszczął awanturę. Podczas podejmowanej interwencji Łukasz O. wywracał meble oraz zdjął drzwi z zawiasów. Mężczyzna nie reagował na polecenia do uspokojenia się w związku z czym został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Kolejne zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin w Olecku funkcjonariusze otrzymali w niedzielę, 19 lutego po godz. 16. Jak ustalili policjanci, nietrzeźwy Piotr P. wszczął awanturę z konkubiną oraz uderzał ją po głowie i twarzy. Przed przyjazdem funkcjonariuszy mężczyzna uciekł z mieszkania. Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury Niebieskiej Karty.

Od początku 2017 roku oleccy policjanci sporządzili 17 niebieskich kart. Ponadto wszczęli 7 postępowań sprawdzających oraz jedno postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się.

KPP w Olecku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. H2O #2186456 | 83.28.*.* 20 lut 2017 17:18

  Dlaczego w Olecku nie ma jeszcze stacji monitoringu jakości powietrza! Czyżby u nas nie było problem smogu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. EKEK #2186202 | 91.240.*.* 20 lut 2017 10:25

   dwa zabójstwa w 1 weekend nieźle hehe

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages