Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Radni ustalili nową sieci szkół w gminie Olecko

2017-02-28 11:05:27 (ost. akt: 2017-02-28 15:04:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na ostatniej sesji Rada Miejska w Olecku podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Nie obyło się bez emocji i burzliwej dyskusji.

Przed podjęciem uchwały głos w dyskusji zabrali sołtysi, którzy w imieniu rodziców sprzeciwiali się utworzeniu w Gimnazjum w Kijewie oddziałów przedszkolnych. Nalegali, aby w budynku gimnazjum, które ma być włączone w w 8-letnią Szkołę Podstawową w Gąskach, uczyli się uczniowie klasy VII (obecni uczniowie VI klasy SP w Gaskach, która ma taki sam obwód szkolny jak Gimnazjum w Kijewie), a docelowo klasy VI - VIII. Proponowali nawet utworzenie w budynku tej szkoły 8-letniej szkoły podstawowej.

Ostatecznie samorząd gminy Olecko przyjął uchwałę bez zapisów dotyczących utworzenia w budynku Gimnazjów w Kijewie oddziałów przedszkolnych. Na razie wycofano się też z planów utworzenia w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku oddziałów Przedszkola Krasnal w Olecku.

— Uważam, że to, co zaproponowaliśmy jest naprawdę dobre na dzisiejsze warunki, a co dalej będzie – zobaczymy. W Kijewie będą się uczyły klasa II i III gimnazjum, a kto więcej będzie się tam uczył, jakie będą klasy, to zdecyduje już dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice. Nie możemy zapisać w naszej uchwale, że w Kijewie mają się uczyć uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, bo to nie są nasze kompetencje. Dlatego wystosowaliśmy pismo do pani dyrektor szkoły, aby zwrócić szczególną uwagę, żeby klasy starsze uczyły się w Kijewie. Trzeba wypracować jakiś konsensus, ale wiele zależy od naboru. Obie panie dyrektor - obecnego Gimnazjum w Kijewie i obecnej Szkoły Podstawowej w Gąskach na pewno wybiorą najlepszy wariant — mówił na sesji RM burmistrz Olecka Wacław Olszewski.


Uchwała przyjęte przez Radę Miejską zakłada m.in.
- przekształcenie Gimnazjum nr 2 w Olecku w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 2, w której w roku szkolnym 2017/2018 naukę rozpoczną klasy I, IV i VII, a także będą w niej kończyli edukację gimnazjaliści z II i III klasy;
- wskazuje się uczniom klas III i VI Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 zamieszkałym w nowym obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku miejsce realizacji obowiązku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Olecku;
- Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie włącza się w ośmioletnią Szkołę Podstawową w Gąskach; obecne klasy gimnazjalne będą kontynuowały naukę w budynku dotychczasowego gimnazjum w Kijewie.

OBWODY SZKOLNE:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku:
Batorego, Żeromskiego, Baczyńskiego, Sienkiewicza, Kasprowicza, Orzeszkowej, Asnyka, Reymonta, Przybyszewskiego, Mickiewicza, Syrokomli, Konopnickiej, Zana, Reja, Kochanowskiego, Słowackiego, Prusa, Mereckiego, Broniewskiego, Staffa, Kajki, Tuwima, Dąbrowskiej, Norwida, Bohaterów Białostocczyzny, Armii Ludowej, Kościuszki, Aleja Zwycięstwa nr: parzyste od 4 do 14 bez 6a i nieparzyste od 23 do 39b (za rzeką), Rzeźnicka, Jagiellońska, Aleje Lipowe, Cisowa, Mazurska, 1-Maja nr od 18 do 22 (za rzeką), Młynowa, Warmińska, Nocznickiego nr 19, 24, 26 (za rzeką), Rzemieślnicza, Przemysłowa, Targowa, Osiedle Lesk, Lesk, Szosa do Krupina
Szkoła Podstawowa nr 2 w Olecku:
Armii Krajowej, Chopina, Gołdapska, Gdańska, Słowiańska, Czerwonego Krzyża, Sokola, Spacerowa, Wiejska, Kopernika,11 Listopada, Ludowa, Składowa, Moniuszki, Kiepury, Wieniawskiego, Leśna, Sportowa, Sembrzyckiego, Paderewskiego, Szymanowskiego, Letnia, Parkowa, Klonowa, Kasztanowa, Brzozowa, Dębowa, Akacjowa, Wierzbowa, Grabowa, Andrzeja Legusa, Janusza Pawłowskiego, Mariana Szeremety, Park, Jeziorna, Stroma, Partyzantów, Zamkowa, Plac Zamkowy, Imionki, Skowronki, Możne, Raczki Wielkie, Nowa Wieś 1-18, Szczecinki, Dąbrowskie – osada, Dworek Mazurski, Przytuły
Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku:
Plac Wolności, Wojska Polskiego, Cicha, Kolejowa, Kamienna, Przykamienna, Zielona, Środkowa, Plac Wieży Ciśnień, Słoneczna, Wiśniowa, Tunelowa, Przytorowa, 1 Maja nr 1-17 (przed rzeką), Grunwaldzka, Wąska, Zyndrama, Wodna, Nocznickiego bez nr 19, 24, 26 (przed rzeką), Osiedle nad Legą, Łąkowa, Aleja Zwycięstwa nr parzyste 2,6a oraz nr nieparzyste od 3 do 17 (przed rzeką)
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku:
Osiedle Siejnik I, Osiedle Siejnik II, Ełcka, Tartaczna, Zamostowa, Szosa do Świętajna, Produkcyjna, Siejnik, Rosochackie, Zielonówek, Giże-Osada, Jaśki, Dobki, Olszewo, Doliwy, Duły, Gordejki, Gordejki Małe, Olecko-Kolonia
Szkoła Podstawowa w Gąskach:
Gąski, Kijewo, Wólka Kijewska, Babki Gąseckie, Zatyki, Dzęgiele Oleckie, Świdry, Kukowo, Ślepie, Zabielne, Zajdy
Szkoła Podstawowa w Babkach Oleckich:
Babki Oleckie, Plewki, Pieńki, Borawskie Małe, Sedranki, Dąbrowskie-wieś, Kolonie Dąbrowskie, Łęgowo
Szkoła Podstawowa w Judzikach:
Judziki, Lenarty, Biała Olecka, Bialskie Pola
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (46) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tereska #2194398 | 188.146.*.* 3 mar 2017 19:32

  Opamietaj się, puki pora

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sukces MEN - pisowskiego #2193068 | 83.6.*.* 2 mar 2017 06:35

  Wszystko to nic to co się dzieje w oświacie - najważniejsze, że PRZYWRÓCILI DROŻDŻÓWKI do szkół !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. matka #2192636 | 91.233.*.* 1 mar 2017 16:16

  w sprawie przeniesienia dzieci do Kijewa wypowiada sie głośno tylko pani sołtys Dzięgiel a nikt nie zapyta o zdanie rodziców drugiej strony.Większość nie chce przenieść tam dzieci i mam nadzieje,że do tego nie dojdzie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Gwiazda chce zaistnieć, nic więcej. #2192311 | 176.109.*.* 1 mar 2017 11:56

   a robi to kosztem naszych dzieci.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rodzic #2192308 | 176.109.*.* 1 mar 2017 11:55

   Chyba dobra wyłącznie swojego dziecka, bo o nasze dzieci wcale im nie chodzi! Nikt nas nie pytał czy chcemy przenosić dzieci do Kijewa!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (46)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages