Remis szczypiornistów Czarnych Olecko

2017-03-11 12:44:56(ost. akt: 2017-03-11 12:49:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Szczypiorniści Czarnych Olecko w 4. kolejce rundy rewanżowej podlaskiej III ligi na własnym terenie zaledwie zremisowali 18:18 (9:7) z Bestiosem Białystok.
Gospodarze w pierwszej połowie spotkania mieli zdecydowaną przewagę, przynajmniej do 25. min, gdy prowadzili 8:2. Bestios odrobił większość strat i do przerwy było 9:7 dla Czarnych.
Druga połowa była dużo bardziej wyrównana. Na 3 min przed końcem spotkania Czarni prowadzili 17:16. Białostoczanie wyrównali i w 29. min wyszli na prowadzenie 18:17.Gospodarze zdołali wyrównać po strzale Damiana Bieleckiego.

Rywale mieli jeszcze 14 s na przeprowadzenie ostatniej akcji meczu i zdobycie zwycięskiej bramki, ale Czarni zdołali się wybronić. Sędzia podyktował jeszcze rzut wolny, ale na szczęście dla olecczan był on niecelny.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem 18:18.

Czarni z dorobkiem 8 punktów pozostali w tabeli na 5. miejscu. Bestios z 3 punktami zajmuje 6. miejsce.
Liderem jest drużyna TS Siemiatycze (17 pkt), a wiceliderem MOSiR Kętrzyn (14 pkt). Oba zespoły zagrają ze sobą w środę, 15 marca.