Oleccy karatecy udanie rozpoczęli nowy sezon

2017-03-17 22:09:13(ost. akt: 2017-03-17 22:17:50)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Podopieczni trenera Wojciecha Rejterady aż 12 razy stawali na podium III Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Zambrowie. Dwa złote medale w kategorii młodziczek wywalczyła Kinga Kuklińska.
W turnieju w Zambrowie wzięło udział 300 zawodników z 21 klubów. Karatecy rywalizowali w kata i kumite i byli podzieleni na dwie kategorie zaawansowania - pomarańczowe pasy (osoby trenujące do 3 lat) i wyższe stopnie (z dłuższym stażem).
Wśród nich było 14 reprezentantów Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.

Kinga Kuklińska wywalczyła dwa złote medale w kategorii kumite młodziczek – 50 kg i w kategorii kata (14-17lat open). Srebrny medal w tej kategorii zdobyła
jej klubowa koleżanka Andżelika Dobrzyń.

Złoty medal w Zambrowie wywalczył także Dawid Sawicki w kategorii kadetów młodszych -35 kg. Podwójnym brązowym medalistą turnieju został Marcin Gibowicz, który zajął 3. miejsce w kata 14-17 lat open oraz w kumite juniorów -75 kg.

Natomiast w rywalizacji pomarańczowych pasów na najwyższym stopniu podium stanęli Kacper Wróblewski w kategorii młodzików – 60 kg i Władysław Domelewski w kategorii chłopców do 7 lat – 25 kg. Srebrne medale zdobyli: Konrad Dobrzyń w kategorii kata dzieci, do czego dołożył jeszcze brązowy medal w kumite chłopców 8-9 lat -35 kg, oraz Jakub Skowroński w kategorii młodzików +65 kg i Franciszek Jankowski w kategorii chłopców 8-9 lat -26 kg.