Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spotkanie autorskie z Arturem Urbanowiczem w Olecku

2017-03-21 09:05:43 (ost. akt: 2017-03-21 09:10:26)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku odbyło się spotkanie autorskie z pochodzącym z Suwałk, Arturem Urbanowiczem. Gość opowiadał głównie o swojej debiutanckiej powieści grozy „Gałęziste”, a także o najnowszej książce "Grzesznik", która ukaże się już latem.

Książka "Gałęziste" to trzymający w napięciu thriller. Tytułowe Gałęziste to jedno z jezior na Suwalszczyźnie, dokładnie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, a także miejsce przerażających przygód bohaterów książki Urbanowicza. Wiele wątków zostało opartych na legendach i historii regionu.

Autor uważa, że literatura ma przede wszystkim pełnić funkcję rozrywkową i należy używać języka przystępnego i lekkiego w odbiorze. Chce, by jego książki bawiły czytelników, a ich zakończenie było zaskakujące. Jak sam przyznał, jeszcze żadnemu czytelnikowi nie udało się przewidzieć zakończenia powieści „Gałęziste”.

Artur Urbanowicz twierdzi także, że jego książka może posłużyć za przewodnik po ciekawych i najpiękniejszych miejscach na Suwalszczyźnie.

Latem ukaże się najnowsza książka Artura Urbanowicza „Grzesznik”, której akcja osadzona jest w Suwałkach. Kończy także pisać swoją trzecią książkę.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages