Karatecy z Olecka medalistami mistrzostw Polski

2017-03-26 19:42:21(ost. akt: 2017-03-26 20:19:51)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Reprezentanci Oleckiej Szkoły Sztuk Walki wywalczyli pięć medali na Mistrzostwach Polski Wschodniej Karate Kyokushin w Radomiu. Na najwyższym stopniu podium stanęli Martyna Grygo i Jakub Skowroński.
W Mistrzostwach Polski Wschodniej Karate Kyokushin Radomiu uczestniczyło blisko 350 zawodników z 40 klubów z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Na turnieju świetnie spisała się sześcioosobowa ekipa z Olecka. Reprezentanci Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin wywalczyli pięć medali.

Złoto zdobyli Martyna Grygo w kategorii młodziczek do 40 kg oraz Jakub Skowroński w kategorii juniorów młodszych do 65 kg, który zajął też 4. miejsce w kata.

Srebrny krążek w rywalizacji młodzików do 45 kg wywalczył Piotr Gibowicz.

Na najniższym stopniu podium w Radomiu stanęli Kinga Kuklińska w kategorii kata juniorek młodszych oraz Marcin Gibowicz w kategorii juniorów do 75 kg, który był też 4. w kata.

Szczęścia zabrakło Andżelice Dobrzyń, która po dobrym pojedynku odpadła przed strefą medalową