Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Oświadczenie Wacława Olszewskiego

2017-03-29 09:44:28 (ost. akt: 2017-03-29 10:25:59)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Po wyroku NSA, który odrzucił skargę kasacyjną w sprawie wygaszenia mandatu burmistrza Olecka, Wacław Olszewski wydał oświadczenie w tej sprawie.


Szanowni Państwo,

zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego tracę mandat burmistrza za naruszenie zakazu łączenia tej funkcji z prowadzeniem działalności gospodarczej bądź zarządzaniem taką działalnością. Mówiąc wprost zostałem ukarany za łączenie funkcji burmistrza i prezesa Zarządu Koła Łowieckiego „Sarna” w Olecku, które prowadziło działalność gospodarczą.

Kandydując na stanowisko burmistrza byłem przekonany, że działam zgodnie z obowiązującym prawem. Dysponowałem zaświadczeniami z Okręgowej Rady Łowieckiej, która potwierdzała, że według prawa łowieckiego żadne koło na terenie okręgu suwalskiego nie prowadzi działalności gospodarczej. Centralne Biuro Antykorupcyjne pierwszy raz badało tę sprawę w marcu 2014 roku. Złożyłem wyjaśnienia i sprawa została zakończona na tym etapie. Gdyby CBA wówczas stwierdziło, że dochodzi do naruszenia prawa, to przed wyborami samorządowymi zrezygnowałbym z funkcji prezesa. Działanie CBA utwierdziło mnie na stanowisku, że działam zgodnie z prawem. Okazało się, że zostałem wprowadzony w błąd.

Szanowni Państwo,
przede mną i przed Oleckiem czas zmian. Do czasu wyboru burmistrza gminą zarządzać będzie osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów.
Serdecznie dziękuję za głosy poparcia podczas wyborów samorządowych, okazywaną sympatię a także za konstruktywną krytykę, dzięki której mogłem lepiej pracować na rzecz Naszej Małej Ojczyzny.
Jestem dumny z tego, że przez ostatnich 18 lat byłem Burmistrzem Olecka. Serdecznie dziękuję za okazywany mi przez te lata mandat zaufania.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Olecka
Wacław Olszewski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (238) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wses #2231425 | 85.128.*.* 25 kwi 2017 22:33

  Daliśme wczesniej Panu kredyt zaufania i tym razem w maju również go Pan od nas dostanie. Niech się Pan nie przejmuje tym wszystkim. Liczymy, że powróci Pan na stanowisko burmistrza i dokończy swoje działania. Wszystko będzie dobrze. Pan Olszewski będzie znów burmistrzem, Olecko tego potrzebuje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. łukasz #2231296 25 kwi 2017 20:08

  Panie Wacławie głowa do góry. Przez tyle lat jest Pan naszym Burmistrzem, że wszyscy już zdążyliśmy Pana dobrze poznać. Można powiedzieć, że jest Pan "nasz" a obcych nam tu w Olecku nie trzeba. Mam nadzieję, że społeczność wybierze mądrze i da szansę na kontynuację Pana założeń.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kuba R #2231268 25 kwi 2017 19:47

  Tak jak było już wcześniej napisane, burmistrz zostanie wybrany na 1,5 roku, więc jaki jest sens zmiany burmistrza na ten krótki okres? Ewentualny nowy człowiek będzie musiał poświęcić sporo czasu na wdrożenie się w bieżące sprawy i dokończenie starych. Moim zdaniem stary burmistrz powinien skończyć to co zaczął.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. anonimus #2224524 | 188.146.*.* 17 kwi 2017 07:38

  witam wszystkich i redakcję moje komentarze wróciły dziękuje a więc nadmieniając dj to zło , mister W ,dobro ,reszta to zło konieczne a to ciekawe spójrzmy na to tak czyżby starzy wyjadacze bali się dj skoro nic nie oferuje to pewnie przegra ale co niektórzy maja sraczkę pewnie bo w życiu różnie bywa nawet pewniak może mieć zły dzień ale reasumując dobry mister W czemu zbiera podpisy przed legalnym terminem hmmmm(sraczka ) a jak się nie zbierze a czemu listy latają w zakładzie pracy u pana R.P prawda jest tylko jedna jeden taki zakład jak dobrze się obskoczy to to i komplet podpisów dostanie mister W chociaż wywalony to i tak wbity pazurkami w system i jest imprezka dla pospólstwa gala disco (wow 2 zespoły ale jakie miasto taka gala ) hmm ciekawostka czy organizatorzy to jeszcze też ludzie mister W wieś się bawi a to samochód z pływalni jeździ i to w wielką sobotę nawołuje jak se jajeczka niosłem że będzie impreza ciekawostka organizator zapłacił czy macki mister W kazały żeby nie urazić patrze a tu na face book live cały osprzęt z prywatnej firmy jak to pisał organizator oświetlił i nagłośnił woow czy ta firma to Kamil F czy też dostał przykaz ktoś z ośrodka kultury panie Radosławie S jednak działamy jak dzialiśmy razem z całą radą nauczycielska każdy od każdego zależny każdy ma sznurek i każdy pociąga a mister W miał wszystkie i zostało mu jeszcze parę i nikt nie wychyli się bo jak się nie pracuje w urzędzie to rodzina pracuje i nie wypada albo se jest radnym od x lat patrząc na całokształt beton beton i pokomunistyczne rozdzielanie władzy bo żeby dobrze rządzić to trzeba: być myśliwym pić polować z komendantem pić polować i balować z plebanem i wtedy mamy władzę wiemy co się dzieje w mieście a do tego mamy komplet głosów z ambony następnie stołki obstawiamy radą nauczycielska i mamy komplet przecież nawet nauczyciel kwiat narodu buła hahaha wie że w swoje gniazdo się nie sra i takie tworzenie pseudo elit pseudo biznesmenów w mocy mister W to tak jak byśmy pytali dzika czy w lesie sra co nie panie myśliwy mam władzę miałem władze zesram się a nie dam się ta się działa ręce opadają pozdrawiam wszystkich myślących i wesołych świąt

  Ocena komentarza: warty uwagi (56) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #2223922 | 51.15.*.* 15 kwi 2017 13:52

   Szanowni Państwo! Apeluję z prośbą o rozsądek, w rozważaniu poparcia kandydatury na stanowisko burmistrza Olecka. Jest to bardzo poważne, odpowiedzialne stanowisko i proszę o tym pamiętać. Kosmici DJ.tj. P. Stówa, P.Makal wystawiając kolegę DJ. z Suwałk na stanowisko SZEFA Olecka, kompromitują nie tylko siebie ale i mieszkańców naszego miasta. Człowiek z nikąd, nie mąjacy żadnego doświadczenia, wiedzy i umiejętności potrzebnej w zarządzaniu miastem chce być burmistrzem naszego Olecka ? To jest jakaś kpina…..

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (238)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages