Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

VI Targi Edukacyjne w Gimnazjum nr 1 w Olecku

2017-04-14 08:00:00 (ost. akt: 2017-04-13 14:21:23)

W czwartek, 6 kwietnia w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku odbyły się po raz szósty Targi Edukacyjne, które swoim zasięgiem objęły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Olecka.

Dzięki targom uczniowie trzecich klas gimnazjalnych z Babek Oleckich, Judzik i Olecka zapoznali się z ofertą edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku, Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, a także Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Olecku.

Przedstawiciele zaproszonych szkół zapoznali uczestników spotkania ze swoją bazą, proponowanymi profilami klas, zapewniającymi im możliwość rozwoju na kolejnym etapie edukacyjnym oraz zasadami rekrutacji w roku szkolnym 2017/2018.

Przedstawiona gimnazjalistom oferta uwzględniała różne kierunki kształcenia, naukę przedmiotów rozszerzonych i uzupełniających, pozwalających na wybranie odpowiednich kierunków studiów czy zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Nie bez znaczenia była również bogata oferta zajęć pozalekcyjnych: naukowych, sportowych, artystycznych, na których uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, a wszystko to w miejscu zamieszkania lub w jego niedalekiej odległości.

Każda szkoła ponadgimnazjalna miała swoje stoisko. Gimnazjaliści otrzymali ulotki promujące szkołę, kierunki kształcenia oraz potrzebne materiały rekrutacyjne. Wielu z uczestników targów zasięgało też informacji o wybranej szkole i opinii u źródeł, czyli uczniów.

Targi upłynęły w doskonałej atmosferze, pełnej zabawy, rozmaitych atrakcji, a przede wszystkim wskazówek dotyczących dalszej ścieżki kształcenia. Anna Klimasara


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jak zwykle #2223216 | 91.233.*.* 14 kwi 2017 09:59

    jak zwykle walka o duszyczki ponozone przez stawkę na jednego ucznia subwencji oswiatowej. Bo to tyle ma wspólnego z "dobrem ucznia" co swinia z baletem. po prostu trzeba utrzymac miejsca pracy dla nauczycieli.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages