Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podsumowanie świątecznego weekendu

2017-04-18 12:00:35 (ost. akt: 2017-04-18 12:22:28)

Policjanci z Olecka prowadzili wzmożone działania z uwagi na Święta Wielkanocne.  W tym czasie na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano jedynie trzy niegroźne kolizje, zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących oraz odizolowano od bliskich czterech nietrzeźwych awanturników.

Od piątku 14 kwietnia oleccy policjanci prowadzili wzmożone działania z uwagi na Święta Wielkanocne.

W ciągu tych kilku dni na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano jedynie trzy kolizje, zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących, a także odizolowali od swoich bliskich czterech nietrzeźwych awanturników.

Zdarzenia na drogach
Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce w Danielach w gminie Kowale Oleckie w piątek, 14 kwietnia po godz. 15. Jak ustalili policjanci kierujący osobowym audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volvo, którego kierujący wykonywał manewr skrętu w lewo. Doszło do zderzenia. Damian P. został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce również w piątek, 14 kwietnia po godz. 21 w Olecku. Oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi jadąc ul. Środkową w kierunku ul. Kolejowej, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych, w wyniku czego lekko potrącił kobietę. Podczas podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierującym mitsubishi był Leszek G. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 50-latek nie posiada prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
Leszek. G. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto został ukarany mandatami karnymi za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz dokumentów, a także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niestosowanie się do znaku „zakaz wjazdu”.


Nietrzeźwi awanturnicy
W piątek, 14 kwietnia przed godz. 20 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze u jednej z rodzin z gminy Kowale Oleckie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że Andrzej P. wszczął awanturę z synem. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z mężczyznami, którzy oświadczyli, że będą spokojni, i zakończyli interwencję. Po wyjściu z mieszkania, na klatce schodowej, policjanci usłyszeli, że 51-latek ponownie wszczął awanturę. Tym razem mężczyzna wyzywał słowami wulgarnymi żonę oraz groził jej pozbawieniem życia. W związku z tym funkcjonariusze wrócili do mieszkania, zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnej celi.

Kolejny awanturnik do policyjnego aresztu trafił w sobotę, 15 kwietnia po godz. 17. 43-letni Piotr J. wszczął awanturę z konkubiną i groził, że zrobi sobie krzywdę. W związku z tym trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało około 3 promile alkoholu.

W poniedziałek, 17 kwietnia przed godz. 6 policjanci pojechali do jednej z rodzin w gminie Olecko. Na miejscu ustali, że Robert B. wszczął awanturę z ojcem. Wyzywał go słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, a także zniszczył jego samochód. Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się agresywnie, nie reagował na polecenia do uspokojenia się w związku z czym został zatrzymany.

Jako ostatni do policyjnej celi trafił Rafał B. 32-latek również wszczął awanturę z ojcem i groził, że zniszczy jego mieszkanie. Podczas interwencji mężczyzna był pobudzony i agresywny. Został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ponadto, podczas świątecznego weekendu policjanci skontrolowali ponad 130 pojazdów, nałożyli 18 mandatów karnych i zastosowali 8 pouczeń.

Funkcjonariusze zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne

KPP Olecko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ferdynat kiepski32223343 #2225217 | 91.233.*.* 18 kwi 2017 16:07

  brawo gratulacje na podwujnym gazie chba im che strac prawojazdydy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. edzio #2225093 | 83.6.*.* 18 kwi 2017 13:17

  Jechał Środkową w kierunku Kolejowej, pod prąd jechał?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages