Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Cztery komitety wyborcze zgłosiły kandydatów na burmistrza Olecka

2017-04-28 09:21:35 (ost. akt: 2017-05-20 02:20:03)

Miejska Komisja Wyborcza przyjęła zgłoszenia czterech komitetów wyborczych kandydatów na burmistrza Olecka. Są nimi Marcin Czekay, Grzegorz Kłoczko, Krzysztof Kosewski i Wacław Olszewski.

Zgłoszenia kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza Olecka można było dokonać do czwartku (27.04) do godz. 24. Warunkiem było m.in. przedłożenie list z minimum 1500 podpisami osób popierających danego kandydata. Wszystkie zarejestrowane komitety wyborcze zebrały wymaganą ilość podpisów z nawiązką.

Kandydatami zgłoszonymi do zarejestrowania są: Marcin Czekay, Grzegorz Kłoczko, Krzysztof Kosewski i Wacław Olszewski.

Tym samym nie potwierdziły się pogłoski, które w czwartek krążyły po Olecku, że Krzysztof Kosewski zrezygnował nie tylko ze startu w wyborach, ale też z funkcji komisarza pełniącego obowiązki burmistrza Olecka.

Teraz Miejska Komisja Wyborcza w Olecku musi zweryfikować listy z podpisami poparcia kandydatów.

Zrobiła już to w przypadku KWW Wacława Olszewskiego, który jako pierwszy zgłosił swojego kandydata w dniu 26 kwietnia. Natomiast w czwartek, 27 kwietnia, zgłosiły się trzy pozostałe komitety wyborcze, pierwszy z nich o godz. 16:30, a ostatni o godz. 21:30.

Weryfikacja podpisów polega m.in. na sprawdzeniu czy dana osoba jest zarejestrowana w spisie wyborców i czy nie powtarzają się podpisy tych samych osób.

Do 8 maja Miejska Komisja Wyborcza musi oficjalnie podać do publicznej wiadomości nazwiska zarejestrowanych kandydatów na burmistrza.

Wybory przedterminowe burmistrza Olecka odbędą się w niedzielę, 21 maja w godz. 7:00 -21:00.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages