Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Komisarz Olecka złożył rezygnację

2017-04-28 14:44:18 (ost. akt: 2017-05-20 02:20:50)

Krzysztof Kosewski, który do czasu przedterminowych wyborów, miał pełnić funkcję burmistrza Olecka, zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Swoją rezygnację przesłał do wojewody warmińsko-mazurskiego.

Krzysztof Kosewski powołany na komisarza Olecka zrezygnował z pełnionej funkcji. Gdyby tego nie zrobił, to i tak najpewniej zostałby odwołany przez premier Beatę Szydło.

O swojej decyzji Krzysztof Kosewski poinformował na piątkowej (28.04) sesji Rady Miejskiej w Olecku.

— Dzisiaj wysłałem pismo do wojewody o rezygnacji z zajmowanego stanowiska. W głównej mierze podyktowane jest to tym, że nie mam czasu, który mógłbym przeznaczyć na prowadzenie swojej kampanii wyborczej. Nadal jestem w grze i kandyduję na burmistrza Olecka. Jednak ilość obowiązków, która jest w urzędzie, jest olbrzymia, i jeżeli mam się spotykać z państwem w różnych miejscach i okolicznościach, to nie będę w stanie tego robić jako burmistrz. Już spotkałem się z zarzutami, że wykorzystuję stanowisko do promowania swojej osoby i prowadzenia kampanii wyborczej. Dlatego postanowiłem, że będzie to najlepsze rozwiązanie. Prawdopodobnie swoje obowiązki będę pełnił do powołania nowego komisarza. Oficjalna informacja prawdopodobnie będzie we wtorek — mówi Krzysztof Kosewski.

Zamieszanie wokół komisarza Kosewskiego zaczęło się po emisji „Magazynu śledczego Anity Gargas” na antenie TVP1. Zostały w nim przedstawione wyniki audytu w Cenzinie, który zajmuje się handlem bronią. W tej spółce Skarbu Państwa wykryto nieprawidłowości, m.in. w pionie logistyki, na czele którego stał Krzysztof Kosewski.

Krzysztofa Kosewskiego do pełnienia funkcji burmistrza Olecka wyznaczyła 13 kwietnia premier Beata Szydło z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Na wniosek Marka Dobrzynia, pełnomocnika PiS na powiat olecki, uzyskał poparcie członków tej partii z terenu powiatu oleckiego w wyborach burmistrza Olecka.

Przedterminowe wybory burmistrza Olecka odbędą się 21 maja.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages