środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Paweł Papke i Łukasz Kadziewicz poprowadzili w Olecku trening pokazowy

2017-05-05 01:37:24 (ost. akt: 2017-05-05 01:52:13)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Do Olecka na Mistrzostwa Polski Kadetów przyjechali byli siatkarze reprezentacji narodowej - Paweł Papke i Łukasz Kadziewicz. Oglądali nie tylko mecze drużyn walczących o mistrzowski tytuł, ale też poprowadzili trening pokazowy.

Obaj siatkarze w przerwie między meczami poprowadzili trening pokazowy z młodymi siatkarkami i siatkarzami, którzy trenują pod okiem Joanny Klimaszyńskiej i Martyny Gajewskiej w Klubie Sportowy Perła Olecka.

— Piłka siatkowa jest stosunkowo trudnym sportem, który wymaga trochę siły fizycznej, sprawności i też wzrostu. Te dzieci są na początku pięknej przygody z piłką siatkową, ale kilka elementów na pewno wspólnie z Łukaszem im pokażemy i przećwiczymy — mówi Paweł Papke.


Paweł Papke jest dosyć częstym gościem w oleckiej hali Lega. Były wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej przyznaje, że oleckie obiekty sportowe i organizacja imprez sportowych zawsze robią na nim duże wrażenie.
— Olecko pięknie się wpisuje w rozwój infrastruktury sportowej w całym województwie. Ma wspaniałe obiekty sportowe i władzom tego miasta należą się duże gratulacje za to jak zapewniają bazę sportową i turystyczną dla swoich mieszkańców, ale też dla gości, bo wiem, że szczególnie w okresie letnim przyjeżdża tutaj bardzo dużo grup sportowych i osób, które chcą miło tu wypoczywać, ale też i aktywnie spędzić czas — podkreśla Paweł Papke. — My też, jako Polski Związek Piłki Siatkowej regularnie korzystamy z obiektów sportowych, które są na terenie Olecka. Zawsze mieliśmy bardzo dobry kontakt z burmistrzem Wacławem Olszewskim i w Olecku nie po raz pierwszy organizujemy ważne imprezy. Zawsze się cieszymy, że to miasto jest dobrym i solidnym partnerem. Zresztą w grudniu mieliśmy tutaj mistrzostwa Europy Wschodniej Kadetek i dziewczyny z trenerem Grzegorzem Wagnerem zdobyły tu srebrny medal. Hala Lega z pływalnią jest doskonałym obiektem, który wiem, że służy również mieszkańcom, bo wszystkie dzieci oleckich szkół mają lekcje wychowania fizycznego na basenie. Obiekt jest bardzo nowoczesny i tylko w samych superlatywach mogę się wypowiadać o tym, co się tutaj dzieje, zarówno w sporcie amatorskim, jak i wyczynowym. Nawet w Europie dostrzeżono infrastrukturę sportową, którą w mieście zbudowano na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, przyznając prestiżowy tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Mieszkam w Olsztynie i tak naprawdę my możemy zazdrościć wam tego obiektu.

Z kolei Łukasz Kadziewicz w Olecku nie był nigdy wcześniej.
— Pierwszy raz jestem w Olecku i przyznam się szczerze, że dawno nie widziałem tak pięknego obiektu jakim jest hala Lega. Naprawdę jest czego zazdrościć — przyznaje Łukasz Kadziewicz.

Łukasz Kadziewicz - siatkarz grający na pozycji środkowego, reprezentant Polski, dwukrotny olimpijczyk oraz wicemistrz świata z 2006 roku. W 2015 roku zakończył karierę sportową. Obecnie jest komentatorem telewizyjnym .

Paweł Papke – wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Od 2015 do 2016 roku pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Swoją karierę sportową zakończył w 2010 r. Poseł na Sejm RP VII i VIII kadencji.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages