Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

2017-05-17 12:15:41 (ost. akt: 2017-05-17 12:23:50)

Zachęcamy panie w wieku 50 -69 lat do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Do powiatu oleckiego przyjedzie mammobus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:
 - Olecko – 1. 2, 5 i 6 czerwca przy szpitalu, Gołdapska 1 oraz 11 czerwca na placu w centrum Olecka
- Wieliczki – 7 czerwca, Ośrodek Zdrowia, Jeziorna 14
- Świętajno – 8 czerwca przy Urzędzie Gminy, Świętajno 104
- Kowale Oleckie – 9 czerwca na targowisku miejskim

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie).

Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

— Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek — mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages