Tańcowały dwa Michały, czyli zwycięstwo Czarnych Olecko

2017-05-20 21:53:42(ost. akt: 2017-05-22 12:29:57)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Do 82 min Czarni Olecko przegrywali 0:1 z Mazurem Pisz. Gola na 1:1 zdobył Michał Wasilewski, a w 93.min Michał Wargala strzelił zwycięską bramkę dla gospodarzy.
W 26. kolejce V ligi Czarni Olecko podejmowali drużynę Mazura Pisz. Pierwsza połowa spotkania należała do gości, którzy do przerwy mogli prowadzić 2:0, a nawet 3:0, ale jak zwykle w bramce Czarnych świetnie spisywał się Marcin Grygo.

W 50. min Mazur objął prowadzenie 1:0 po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Sebastian Poświata. Po stracie bramki gospodarze w końcu zaczęli grać znacznie lepiej i stwarzać sytuacje podbramkowe. Długo jednak nie mogli pokonać bramkarza Mazura.

Dopiero w 82. min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę wyrównująca zdobył kapitan Czarnych Michał Wasilewski. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale w 3. min doliczonego czasu gry Michał Wargala zdobył zwycięską bramkę. Tym samym ekipa trenera Karola Sobczaka przerwała serię czterech spotkań bez zwycięstwa.
Dzięki trzem punktom Czarni przesunęli się w tabeli o jedną lokatę i z 42 punktami zajmują 5. miejsce.