Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Grzegorz Kłoczko musi przeprosić Wacława Olszewskiego

2017-05-24 15:09:51 (ost. akt: 2017-06-01 10:36:15)

Sąd Apelacyjny w Białymstoku orzekł, że Grzegorz Kłoczko rozpowszechniał nieprawdziwą informację, iż Wacław Olszewski, kandydat na burmistrza Olecka, wyraził zgodę na powstanie fermy świń w Imionkach. Orzeczenie zapadło w trybie wyborczym.

W Sądzie Okręgowym w Suwałkach, który sprawę rozpatrywał 17 maja, zapadł wyrok niekorzystny dla Wacława Olszewskiego. Były burmistrz wniósł zażalenie na to postanowienie do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Wczoraj (23.05) sąd na posiedzeniu niejawnym wydał orzeczenie w trybie wyborczym i zmienił zaskarżone postanowienie. Nakazał Grzegorzowi Kłoczko zamieszczenie na dwóch portalach internetowych oświadczenia, w którym ma przeprosić Wacława Olszewskiego za rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji dotyczącej wyrażenia przez niego zgody na powstanie fermy świń w Imionkach koło Olecka.

Dodatkowo sąd nakazał Grzegorzowi Kłoczko wpłacić 1000 zł na rzecz organizacji pożytku publicznego (Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej) i pokryć koszty sądowe (240 zł koszty postępowania i 240 zł koszty postępowania zażaleniowego).

W niedzielę, 21 maja, ww gminie Olecko odbyły się przedterminowe wybory burmistrza. Startowało w nich czterech kandydatów: Marcin Czekay, Grzegorz Kłoczko, Krzysztof Kosewski i Wacław Olszewski. Żaden z nich nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, aby już w pierwszej turze zdobyć mandat burmistrza gminy Olecko.

Do drugiej tury, która odbędzie się 4 czerwca, weszli Marcin Czekay i Wacław Olszewski.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages