Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Dzień Patrona w Ośrodku dla Dzieci Głuchych w Olecku

2017-06-05 10:44:30 (ost. akt: 2017-06-05 10:47:59)

Autor zdjęcia: Archiwum OSWdDG w Olecku

Tradycyjnie każdego roku społeczność Ośrodka Ośrodka Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych im. św. Filipa Smaldone w Olecku obchodziła uroczyście Dzień Patrona oraz Dzień Dziecka.

Szkolny festyn rozpoczął się częścią artystyczną. Najmłodsze dzieci zaprezentowały taniec hiszpański i taniec z kapeluszami, natomiast najstarsze wychowanki - taniec motyli. Ogromną atrakcją okazał się występ nauczycieli i wychowawców, który zapraszał do świata bajek.

W dalszej części uczniowie zmierzyli się w konkursach grupowych o patronie Ośrodka - św. Filipie Smaldone. Musieli rozwiązać krzyżówkę, rebus, wykonać lapbooki, ułożyć puzzle, stworzyć kalendarium z życia Patrona. Uczestniczyli także w quizie wiedzy.

W programie festynu nie zabrakło działań profilaktycznych – w utworzonym punkcie można było zbadać słuch.

Wielką atrakcją były pokazy służb ratowniczych: straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego oraz 12-tego patrolu saperskiego z Orzysza. Każdy miał okazję obejrzeć od środka radiowóz, poczuć się jak strażak, jak ratownik medyczny lub też zapoznać się ze sprzętem wojskowym.

Społeczność Ośrodka chętnie angażuje się w akcje charytatywne i pomoc innym dzieciom niepełnosprawnym. Na festynie przekazano rodzicom Weroniki 700 kg uzbieranych nakrętek plastikowych. Od VI 2016 do VI 2017 przekazano ich łącznie tonę.

Zwieńczeniem całego dnia była msza święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages