środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Wacław Olszewski złożył ślubowanie

2017-06-09 21:20:31 (ost. akt: 2017-06-12 23:54:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na dzisiejszej sesji (9.06) rady miejskiej nowo wybrany burmistrz Olecka Wacław Olszewski złożył uroczyste ślubowanie.

Sesja Rady Miejskiej w Olecku rozpoczęła się od wręczenia Wacławowi Olszewskiemu zaświadczenia o wyborze na burmistrza Olecka. Dokonała tego
Barbara Jankowska, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Olecku, która jednocześnie pogratulowała burmistrzowi zwycięstwa w wyborach przedterminowych.

Później Wacław Olszewski złoży uroczyste ślubowanie.
- Obejmując urząd burmistrza Olecka, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Olecko. Tak mi dopomóż Bóg - tymi słowami ślubowania Wacław Olszewski rozpoczął swoje urzędowanie po wygranych wyborach przedterminowych.

Burmistrz Olszewski zwrócił się do wszystkich obecnych na sesji.
- 4 czerwca odbyła się druga tura wyborów i pragnę bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim mieszkańcom i tym, którzy glosowali na moją osobę, jak też i na mojego konkurenta. Jednocześnie chciałbym pogratulować mojemu konkurentowi, który osiągnął dobry wynik. To daje dużo do myślenia. Dziękuję wszystkim, którzy poszli do wyborów. Było nas prawie 40 procent, w drugiej turze trochę mniej. Taka jest tendencja od wielu lat w naszym kraju, że w drugiej turze zawsze mniej ludzi bierze w niej udział, ale szkoda że tak niewielu z nas poszło na wybory. Wszystko co było, jest już historią. Przyszłości nie można budować bez historii, bez przeszłości, ale przede wszystkim powinniśmy patrzeć w przyszłość. Przed nami jest naprawdę wiele problemów do rozwiązania zarówno tych, które dotyczą zadań własnych gminy, zadań własnych powiatu, jak też i całego kraju, ale my musimy skupić się tutaj na naszej Małej Ojczyźnie, aby nasze działania były zgodne z wolą mieszkańców. Pragnę zapewnić, że chcę współpracować ze wszystkimi - z tymi, którzy mnie popierają i z tymi, którzy mają wątpliwości co do moich działań, jak też i z moimi przeciwnikami, dlatego że jeżeli wszyscy połączymy siły, to mam nadzieję, że osiągniemy nasz cel, a problemów przed nami naprawdę jest wiele. Są to problemy nie tylko związane z fermami, które będą nas zalewać, bo już słyszałem, że następne się szykują, tak że musimy tutaj szczególną uwagę i troskę temu problemowi poświęcić. Problemy związane z reformą oświaty też będziemy odczuwać przez najbliższe kilka lat, bo to nie tylko ten rok, ale i następny i później kolejny, gdzie jeden rocznik odejdzie, i trzeba zrobić wszystko, żeby zapewnić pracę naszym nauczycielom i wychowawcom oraz szereg innych problemów. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie, za pomoc i liczę również na państwa pomoc w przyszłości – mówi burmistrz Wacław Olszewski.

Przypomnijmy, że Wacław Olszewski w drugiej turze przedterminowych wyborów burmistrza Olecka otrzymał 3262 głosy, o 172 więcej niż jego konkurent Marcin Czekay.

Frekwencja wyniosła 37,57 proc. ( w pierwsze turze 39,78 proc.)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (94) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. grażka #2265904 | 83.9.*.* 14 cze 2017 15:20

  Cycolina zacichła, a miałam nadzieję że pójdzie na wiceburmistrza ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. spokojnie #2265295 | 83.9.*.* 13 cze 2017 17:41

  e, to kandydat Marcin Cz. obiecywał "więcej imprez", burmistrz Olszewski jest przewidywalny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja #2265238 | 77.254.*.* 13 cze 2017 16:33

  Ale wy olecczanie jesteście zwyczajnie głupi. Mieliście szansę, a znowu wybraliście to coś. Zrobił z Olecka zwykłą wiochę. Nadal będziecie płacić podatki na tych byznesmenów. Widocznie wam wystarcza festyn raz na jakiś czas na placu. Nawet już was nie żałuję, że będziecie żyć w smrodzie świń. Widocznie lubicie takie klimaty.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Prawda #2265105 | 91.240.*.* 13 cze 2017 13:21

   Czy to prawda że PEC w Olecku funduje nam najdroższe ceny w regionie? Kto jest w radzie nadzorczej?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. głos rozsądku #2265039 | 5.172.*.* 13 cze 2017 11:40

    Ciężko będzie Wacławowi wymienić niektóre niekompetentne albo znienawidzone przez ludzi osoby ze ścisłego kierownictwa, ale musi to zrobić, bo pociągną go na dno. Radni też powinni pomyśleć o wywieraniu nacisku, aby te osoby odeszły, bo inaczej komitet Mała Ojczyzna będzie tylko wspomnieniem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (94)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages