Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Dzień Dziecka w Mazurolandii

2017-06-12 11:53:26 (ost. akt: 2017-06-12 12:07:46)

Autor zdjęcia: Małgorzata Skrocka

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III Szkoły Podstawowej w Judzikach z okazji Dnia Dziecka pojechały do Mazurolandii koło Kętrzyna. Droga była daleka, ale warto było się potrudzić. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

Już przy wejściu powitały dzieci rzeźby zwierząt ogromnych rozmiarów. Były też żywe okazy- kozy i owce. Wszyscy z radością karmili je trawą i koniczyną.

Przewodnik opowiedział o najważniejszych zabytkach Warmii i Mazur, które można było podziwiać w zminiaturyzowanej wersji.

W krainie zakonu krzyżackiego każde dziecko miało możliwość strzelania z łuku i podziwiania zbroi rycerskich. Odbyła się też inscenizacja przedstawiająca uratowanie Zbyszka z Bogdańca. Pięknym i wartym szczególnej uwagi był obyczaj nakrywania głowy skazańcowi przez damę serca. Dama nakrywała głowę swego wybranka białą szatą, symbolem wierności i niewinności.

Dużo radości towarzyszyło też dzieciom na zjeżdżalniach i w krainie kulek. Dzień pełen wrażeń szybko minął. Nawet długa droga do domu nie była uciążliwa, bo po dniu pełnym wrażeń prawie wszyscy posnęli.
Małgorzata Skrocka

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: naszeszkoly

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages