Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Grywalizacja w Judzikach

2017-06-14 14:09:01 (ost. akt: 2017-06-14 14:35:26)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Gimnazjum w Judzikach odbyła się grywalizacja w ramach edukacji globalnej. Jej celem było uświadomienie uczniom roli energii odnawialnej, jej wykorzystania, zdobycie wiedzy na temat stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii oraz uwrażliwienie uczniów na potrzeby świata.

Do współzawodnictwa przystąpiło 24 uczniów w 4 zespołach. Grywalizacja polegała na wykonaniu 4 zadań w czterech stacjach.

Stacja 1 - Rodzaje źródeł energii. Zadanie sprawdzało wiedzę uczniów dotyczącą źródeł energii odnawialnej i nieodnawialnej, zdobytą podczas zajęć z edukacji globalnej, zajęć geografii, fizyki i chemii. Polegało na przyporządkowaniu nazw do źródeł energii oraz umieszczeniu kawałka drewna opałowego po tej stronie tabeli, do którego źródła energii ono należy (odnawialnego czy nieodnawialnego).

Stacja 2 - Energia wiatru i woda. Po przeczytaniu tekstu należało wykonać (z dostępnych materiałów) model turbiny wiatrowej i studni głębinowej.

Stacja 3 - Energia geotermalna. Zadanie polegało na przeczytaniu tekstu źródłowego i wypełnieniu karty pracy.

Stacja 4 - Energia odnawialna. Wykonanie plakatu zachęcający do wykorzystywania na świecie energii odnawialnej i umieszczenie na nim hasła promującego wykorzystywanie tej energii. Hasło musiało zawierać 8 wyrazów.

Najprostsze okazało się zadanie polegające na wykonaniu plakatu, a najtrudniejsze zadanie związane z wykonaniem modelu turbiny wiatrowej z papieru i pudełek oraz zakrytej studni głębinowej.

Najwięcej punktów (12 z 14) zdobył zespół w składzie: Piotr Augustynowicz, Sebastian Jarzębowicz, Karol Nalewajko (wszyscy II gimnazjum), Jakub Skrzypiec, Szymon Gliniecki, Sebastian Wodnicki (kl. III gimnazjum).
Grywalizację zorganizował Andrzej Malinowski.
AM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages