Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Festiwal Barok na Mazurach w Olecku

2017-06-26 12:31:10 (ost. akt: 2017-06-26 15:28:19)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

Wystawa fotograficzna rozpoczęła Festiwal Baroku na Mazurach. Wieczorem, o godz. 19 w kościele pw. NMP Królowej Polski z koncertem „Barokowe impresje” wystąpiła orkiestra historyczna Royal Baroque Ensamble.

W niedzielę, 25 czerwca na wzgórzu przy kościele pw. NMP Królowej Polski odbyło się otwarcie fotograficznej wystawy plenerowej „Marggrabowa. Treuburg. Olecko- miasto różnych kultur i wyzwań” Wystawa otworzyła tegoroczny Festiwal Baroku na Mazurach.

Wystawę przygotowała Eliza Ptaszyńska z Oleckiej Izby Historycznej. Na wzgórzu kościelnym można ją oglądać do 2 lipca, a potem zostanie przeniesiona do izby historycznej i wzbogacona o ciekawe eksponaty.

Wieczorem o godz. 19 w kościele pw. NMP Królowej Polski z koncertem „Barokowe impresje” wystąpiła orkiestra historyczna Royal Baroque Ensamble Zabrzmiały utwory wybitnego niemieckiego kompozytora Georga Philippa Telemanna, który w tym roku obchodzi jubileusz 250-lecia śmierci.

Royal Baroque Ensamble : Liliana Stawarz (klawesyn, kierownik zespołu), Grzegorz Lalek (skrzypce barokowe), Marcin Socha (skrzypce barokowe), Marcin Stefaniuk (altówka barokowa), Maciej Łukaszuk (wiolonczela barokowa), Anton Birula (chitarrone).

Kolejna odsłona Baroku na Mazurach już w niedzielę, 2 lipca. Słuchacze będą mogli uczestniczyć w dwóch koncertach, które odbędą się w Gołdapi (godz. 14.30 w kościele pw. NMP Matki Kościoła) i Olecku (godz. 19, kościół pw. NMP Królowej Polski).

Wystąpią znakomici polscy śpiewacy współpracujący m.in. z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie: Olga Siemieńczuk (sopran), Wanda Franek (mezzosopran), Rafał Grozdew (tenor) oraz Paweł Czekała (bas), a także muzycy Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej wraz z Chórem Akademickim Politechniki Warszawskiej. Koncerty odbędą się pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego.
mag


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Redakcja #2273447 | 212.160.*.* 26 cze 2017 15:29

  Przepraszamy za pomyłkę. Już poprawiliśmy błąd. Dziękujemy za czujność.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Uczestnik koncertu #2273442 | 176.221.*.* 26 cze 2017 15:17

  Mała poprawka, nie 250-lecie urodzin ale śmierci.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages