W deszczu i błocie na mazurskich szutrach. Oesy w okolicach Olecka

2017-07-02 14:26:41(ost. akt: 2017-07-02 20:46:01)

Autor zdjęcia: Józef Kunicki

Na starcie 74. Rajdu Polski stanęło 49 załóg na czele z Sébastienem Ogierem, czterokrotnym mistrzem świata i aktualnym liderem klasyfikacji WRC. Cztery odcinki specjalne rozegrano na terenie gmin Wieliczki, Olecko i Świętajno. ZOBACZ ZDJĘCIA.
Polski klasyk został rozegrany w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2017 r. na szutrowych trasach wokół mazurskich jezior.

W okolicach Olecka zawodnicy przystąpili do oesu Wieliczki, który z powodu prac drogowych został skrócony o niecały kilometr. Na tej próbie najlepszy czas uzyskał zwycięzca tegorocznego Rajdu Szwecji, Jari-Matti Latvala (Toyota GAZOO Racing WRT), który wspólnie ze swoim pilotem Miikką Anttilą wysunął się na prowadzenie. Sébastien Ogier zanotował trzeci czas, dzięki czemu wyprzedził Thierry’ego Neuville’a.

Na trzecim w piątkowym programie odcinku Świętajno 1 kolejne oesowe zwycięstwo odniósł Jari-Matti Latvala, zaś dzięki zanotowaniu drugiego czasu, na pozycję wicelidera awansował zwycięzca tegorocznego Rajdu Sardynii Ott Tänak (Ford Fiesta RS WRC).

Kierowcy aut wyścigowych dwukrotnie napełniali zbiorniki paliwa w Olecku na rynku, gdzie przygotowana była strefa tankowania.