Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Festyn rodzinny w Zespole Szkół w Olecku

2017-07-07 10:16:32 (ost. akt: 2017-07-07 10:21:05)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Nie od dziś wiadomo, że wszystko zaczyna się w rodzinie. Kierując się tą dewizą społeczność szkolna Zespołu Szkół w Olecku kolejny raz zorganizowała Festyn Rodzinny w ramach Dni Rodziny.

Mottem, które przyświecało tegorocznemu przedsięwzięciu, były słowa „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu festynowi były obchody Dniu Europy, pn. „Pociągiem z Olecka do Europy”. I w konwencji europejskiej zorganizowany został tegoroczny festyn.

Wszystkich zgromadzonych pod pomnikiem patrona – ks. Jana Twardowskiego witał dyrektor Stanisław Kopycki. Uczniowie złożyli pod pomnikiem także kwiaty, a wszyscy wysłuchali recytacji utworu Jana Twardowskiego w wykonaniu Filipa Krawczyka – zwycięzcy szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego Jana od Biedronki.

Tuż po rozpoczęciu, odbył się wspólny bieg na dystansie 1560 m. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół w Olecku. Po tak intensywnym początku na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych na placu szkolnym. Każda z nich zachęcała do korzystania pod banderą jednego z państw Unii Europejskiej.

Uczestnicy festynu mogli w ten sposób zwiedzić dwadzieścia cztery stacje, gdzie między innymi mieli okazję jeździć slalomem na torze rowerowym, poszaleć gokartami, zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, skorzystać z przejażdżki konnej, wziąć udział w pokazie fitness, a także posilić się na stoiskach z ciastem, lodami, grillowaną kiełbaską, popcornem.

Nie zabrakło stacji sportowych. Do ruchu zachęcały stanowiska taneczne, olimpiada sportowa, mecz piłki nożnej i wiele innych. Ci z duszą bardziej artystyczną uczestniczyli w zabawach wokalnych oraz korzystali z usług kosmetycznych.

Festyn trwał cztery godziny. Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery.
Mariola Zdancewicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages