Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

MAZOWSZE w Olecku!

2017-07-07 11:17:19 (ost. akt: 2017-07-09 16:24:11)

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w wykonaniu zespołu „Mazowsze” można będzie zobaczyć w ramach XX Jubileuszowych Mazurskich Spotkań z Folklorem. MAZOWSZE w Olecku wystąpi w sobotę, 15 lipca o godz. 20:30 na Placu Wolności.

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w wykonaniu Zespołu „Mazowsze”.

Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego, a w inscenizacji „Mazowsza” jawi się jako pełna humoru i wzruszeń opowieść o miłości, przyjaźni , konfliktach, ale przede wszystkim o pojednaniu i zgodzie.

Spektakl - gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością - odtworzony przez „Mazowsze” doskonale wpisuje się do profilu artystycznego Zespołu a barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco.

W ciągu ostatnich miesięcy jakie upłynęły od premiery - oprócz spektakli na macierzystej scenie „Matecznika Mazowsze” - spektakl został zaprezentowany w czasie Festiwalu Operowego na scenie Opera Nova w Bydgoszczy oraz widzom Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Opery i Baletu we Lwowie. Spektakl podziwiali również mieszkańcy Krakowa, Wieliczki, Płocka. A także goście „Święta Śląska” organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Strzelecki
Choreografia: Zofia Rudnicka
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
W spektaklu bierze udział ponad 100 wykonawców.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages