Olecczanie popłynęli w wielkim finale w Olsztynie

2017-07-14 11:43:39(ost. akt: 2017-07-14 11:54:10)

Autor zdjęcia: Archiwum Ryszarda Zabolewicza

Na pływalni Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie odbył się finał zawodów amatorskich "Warmia i Mazury Pływają". W zawodach startowało 12 pływaków z Olecka.
Na pływalni Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie odbył się wielki finał zawodów amatorskich "Warmia i Mazury Pływają". Wystartowali w nim najlepsi pływacy, którzy zdobyli największą ilość punktów w ośmiu eliminacjach rozgrywanych od października 2016 roku w sześciu miastach (Olsztyn, Braniewo, Gołdap, Olecko, Ostróda, Dobre Miasto).
Łącznie do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 310 uczestników (po 16 najlepszych w poszczególnych kategoriach), w tym 8 najlepszych rodzin oraz 6 szkół. W tym gronie znalazło się 34 zawodników z Olecka, z których 12 zdecydowało się na start w Olsztynie.

Świetnie spisała się Aleksandra Kaszkiel, która z przewagą niemal dwóch sekund nad drugą zawodniczką wygrała bieg finałowy w kategorii 15 -16 lat. Dystans 50 m pokonała w 00:31.26. W tej samej kategorii wiekowej, ale w rywalizacji chłopców, równie dobrze popłynął Paweł Masalski, który po zaciętej walce wygrał z czasem 00:27.37. Drugiego na mecie zawodnika z Dobrego Miasta pokonał o 0,03 s. Z kolei Janusz Niedziejko - Ziółkowski nie miał sobie równych w najmłodszej kategorii wiekowej do 6 lat. Dystans 25 m pokonał w 34.32 s. Na najniższym stopniu podium stanęli: Amelia Gajewska na 25 m w kategorii 7 - 9 lat (0:19.00), Marcin Nawrocki na 50 m w kategorii 17 -19 lat (00:39.53) i Ryszard Zabolewicz na 50 m w najstarszej kategorii wiekowej powyżej 60 lat (0:42.11).

Miejsca pozostałych olecczan: 7. Julia Chorąży (00:21.28), 8. Martyna Kaszkiel (00:21.49), 9. Nina Szyłkiewicz (00:22.55) - wszystkie w kategorii 7 - 9 lat na 25 m; 8. Michał Stankiewcz (0:20.20) w kategorii 10-12 lat na 25 m; 5. Anna Omilian (00:39.11) w kategorii 17 - 19 lat na 50 m; 5. Joanna Kaszkiel (0:55.32) w kategorii 40 -49 lat na 50 m.