środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Policja przeprasza za brak odpowiedzi i zapewnia, że odpowiednie działania zostały podjęte

2017-08-05 09:25:06 (ost. akt: 2017-08-04 15:28:05)

Sytuacja, która mnie spotkała jest niebezpieczna, zwłaszcza, że w pobliżu znajdują się turystyczne szlaki rowerowe. Ja sobie poradziłem, jednak kobieta z dzieckiem nie ma szans. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z policji, dlatego proszę o pomoc – tak w mailu napisał turysta, który w Giżach został zaatakowany przez psy.

Zdarzenia miało miejsce 27 lipca. Mężczyzna drogą elektroniczną poinformował o tym fakcie komendanta policji oraz dzielnicowego, poprosił o interwencję i udzielenie mu informacji jakie działania w tej sprawie zostały podjęte.

— Podczas porannego treningu biegowego, zostałem zaatakowany przez trzy psy przy jednej z posesji w Giżach, gdzie wypoczywam — mówi mężczyzna. Jeden z psów był podobny do bernardyna o umaszczeniu biało-brązowym, dwa pozostałe to chyba kundle. Rzucałem kamieniami i udało mi się opanować sytuację. Niestety, na na mój krzyk nikt nie zareagował. Sytuacja, która mnie spotkała jest niebezpieczna, zwłaszcza, że w pobliżu znajdują się turystyczne szlaki rowerowe. Ja sobie poradziłem, jednak kobieta z dzieckiem nie ma szans. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z policji dlatego proszę o pomoc redakcję.

Turysta dodatkowo we wtorek (1 sierpnia) sprawę oznaczył na mapie zagrożeń bezpieczeństwa.

Dariusz Pawluczyk, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zapewnia, że policja podjęła właściwe działania i jednocześnie przeprasza, że dzielnicowy nie udzielił odpowiedzi mężczyźnie.
— Dzielnicowy już następnego dnia po zdarzeniu, czyli 28 lipca, pojechał pod wskazany adres i rozmawiał z właścicielką psów — wyjaśnia Dariusz Pawluczyk. — Kobieta tłumaczyła, że jest okres letni, a sprzęt rolniczy często wyjeżdża na zewnątrz i brama nie zawsze jest zamykana. W związku z tym, że do takiej sytuacji doszło po raz pierwszy kobieta została jedynie pouczona. Dzielnicowy wykonał swoje czynności, jednak nie udzielił odpowiedzi zgłaszającemu. Za to mogę przeprosić i zapewniam, że dzielnicowy po raz kolejny pojedzie na miejsce i sprawdzi sytuację i skontaktuje się z tym panem. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać kobieta może zostać ukarana mandatem.

Przypomnijmy, że właściciele psów muszą dopilnować zwierzę, tak aby było jak najmniej uciążliwe dla otoczenia. Kodeks wykroczeń wskazuje, że kto nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze grzywny albo karze nagany.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stary #2303485 | 91.233.*.* 8 sie 2017 11:03

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. w czasach wrednej komuny bezdomne psy podlegały odłowom, wałęsające się po lasach można było odstrzelić. Teraz demokracja nadała psom prawa. Szkoda tylko że w tych prawach nie uwzględniła prawa człowieka do bezpieczeństwa, również psychicznego. Czasami pies zagrożenia nie stanowi z powodu łagodnej natury, ale na pysku nie ma tego wypisanego więc ciśnienie skacze a skóra na plecach się marszczy

  1. kolo #2302094 | 37.248.*.* 5 sie 2017 21:47

   Jak rzucał kamieniami to nie dziw,w sytuacji zagrozenia trzeba stac nieruchomo a nie rzucać kamieniami. skoro gize to miejscowosc turystyczna,przybywa tam wielu wczasowiczów, mozna się domyslic ze wielu ludzi kolo tej posesji chodzi,a zgloszenie pierwsze jak to policja stwierdziła,bardziej bym sie tym panem zainteresował,bo to może on był agresywny a nie psy.A na to jak wiadomo,w przeciwieństwie do psa,SZCZEPIONKA nie pomoze☺

   Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. a bo to mnie wkurza, nie cierpię brudu #2302055 | 195.136.*.* 5 sie 2017 20:37

    Ludziskom się w głowach poprzewracało na punkcie psów.Na osiedlach opędzić się nie można, bo taki pan ma swoje podwórko np. przy kolejowej ale wywiesił tabliczkę zły pies i z tymi/bo to nie jeden pies/ złymi psami na pobliskie osiedle, a że jest ostrzeżenie, że tam z psem wstęp zabroniony, to co z tego, piesek załatwi się na świeżo skoszonej trawce i panisko poszło To co robią właściciele piesków z placem targowym woła o pomstę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (36) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. asdf #2302043 | 178.36.*.* 5 sie 2017 20:18

    W Olecku jest ogromny problem z psami puszczanymi luzem i nikt nic z tym nie robi. Ludziom nie chce się ich wyprowadzać na smyczy ani pilnować więc wypuszczają je w samopas bez smyczy i bez kagańca. Nie ważne czy małe czy duże psy, za to powinny być za to mandaty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (29) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. jasko #2301888 | 81.190.*.* 5 sie 2017 14:52

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. a ja jade rowerem niech który zaatakuje to od razu wale pistolcem i po sprawie

    Pokaż wszystkie komentarze (31)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages