środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Zmiany w stypendiach przyznawanych przez burmistrza

2017-08-11 10:18:03 (ost. akt: 2017-08-11 10:19:45)

Radni uchwalili nowy regulamin przyznawania stypendium Burmistrza Olecka w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji szczególnie uzdolnionych uczniów z gminy Olecko. Na realizację stypendiów gmina przeznaczyła 18 tys. zł.

Zmiany dotyczą głównie kryteriów, które musi spełnić uczeń, żeby móc ubiegać się o stypendium naukowe, sportowe lub w dziedzinie artystycznej. Nowością w programie jest również możliwość ubiegania się o stypendium w dziedzinie sportu za osiągnięcia w dyscyplinach drużynowych.

Stypendium przyznawane jest uczniowi, który w ocenianym roku szkolnym uczęszczał do klasy czwartej lub wyższej szkoły podstawowej, albo do klasy gimnazjalnej i mieszkał w gminie Olecko. Warunkiem jest też to, że uczeń musi z wszystkich przedmiotów mieć pozytywne oceny roczne, co najmniej poprawną ocenę z zachowania oraz wysokie wyniki w nauce, sporcie lub dziedzinie artystycznej.

O stypendium w dziedzinie nauki może ubiegać się uczeń, który: doszedł do ostatniego i decydującego etapu konkursu w dowolnej dziedzinie nauki na szczeblu ponadwojewódzkim lub krajowym, zajął od I do III miejsca w konkursie organizowanym pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej lub Kuratora Oświaty, zajął od I do X miejsca punktowego w konkursie przedmiotowym organizowanym przez Kuratora Oświaty na szczeblu wojewódzkim.

Stypendium artystyczne może otrzymać uczeń, który osiągnął sukcesy w konkursach, festiwalach, przeglądach, turniejach o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

O stypendia sportowe mogą ubiegać się uczniowie, który: uzyskali tytuł mistrza województwa, makroregionu lub tytuł mistrza bądź wicemistrza Polski, zajęli od II do III miejsca w mistrzostwach makroregionu przy udziale minimum 10 klubów/drużyn/szkół łącznie z etapami eliminacji, zajęli od III do V miejsca w mistrzostwach Polski przy udziale minimum 30 klubów łącznie z etapami eliminacji, zajęli od I do VIII miejsca w mistrzostwach Europy lub od I do XII miejsca w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich organizowanych przez właściwy związek sportowy. Stypendia mogą także otrzymać uczniowie uprawiający dyscypliny drużynowe, w których do stypendium typuje zawodników drużyny ich trener/nauczyciel: jednego zawodnika, w przypadku drużyny/grupy liczącej do 6 osób lub dwóch zawodników, w przypadku drużyny/grupy liczącej więcej niż 6 osób.

Wnioski mogą składać: dyrektorzy szkół, rodzice, opiekunowie czy organizacje pozarządowe.

Termin ich składania upływa 11 września. Na ten cel gmina przeznaczyła 18 tys. zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JoToTo #2306991 | 83.9.*.* 13 sie 2017 14:38

  to rusz głową i przeczytaj ze zrozumieniem, to zmiany na lepsze, bo teraz i "drużynowcy" mogą się starać o stypendium

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. B #2306536 | 195.136.*.* 12 sie 2017 16:15

  Fajnie byloby gdyby podano wczesniejszy regulamin przyznawania stypendium. bo "zmiany" nic nikomu nie mowia, chyba, ze dla wtajemniczonych. ogolem zmiany beda plusem czy minusem? bo nie rozumiem? jezeli artykul jest dla czytelnikow to mowie, jestem czytelnikiem ale ni h_****a nie rozumiem z tych wypocin

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages