Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Narodowe Czytanie w Olecku

2017-08-17 13:28:06 (ost. akt: 2017-08-17 13:46:16)

W sobotę, 2 września, odbędzie się 6. edycja akcji "Narodowe Czytanie" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Tym razem czytać będziemy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W tym roku akcja w Olecku odbędzie się w parku miejskim na tyłach budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy Placu Wolności 1, w godzinach 11.00- 13.00.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania wszystkich chętnych: władze miasta, przedstawicieli instytucji, uczniów i nauczycieli. Zainteresowanym przekazane zostaną wybrane fragmenty sztuki. Mile widziane będą stroje i rekwizyty z epoki!

„Narodowe Czytanie” to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. Ma popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku czytano Quo vadis Henryka Sienkiewicza. W całej Polsce i za granicą Quo vadis przeczytano w ponad 2200 miejscach.

Każdego roku akcję w Olecku organizuje Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages