Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Spotkanie Kultura w Olecku

2017-09-09 21:02:35 (ost. akt: 2017-09-09 21:47:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbyło się „Spotkanie Kultura”. Jego uczestnicy mogli zapoznać się z planami przebudowy i modernizacji amfiteatru nad jeziorem oraz Teatru AGT.

„Spotkanie Kultura” miało na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców gminy Olecko w działania na rzecz rozwoju kultury oraz współtworzenie oferty kulturalnej na bazie zmodernizowanej infrastruktury. Niestety, frekwencja nie była zbyt wysoka.

Najwyraźniej zabrakło tych, którzy zazwyczaj ograniczają się do narzekania, że Olecku nic się nie dzieje.

- Trochę żałuję, że jest nas tak mało, choć cieszę się, że widzę tylu znajomych, z którymi mam okazję porozmawiać na tematy oleckiej kultury niemal w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Nie ukrywam jednak, że bardzo zależało mi na uwagach i spostrzeżeniach ludzi, z którymi na co dzień nie mam możliwości rozmowy, po prostu na opiniach z zewnątrz, na świeżości spojrzenia na olecką kulturę – przyznaje Radosław Skrodzki, dyrektor ROK w Olecku.

Spotkanie prowadziła Aneta Milczarek, kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Olecku, która poinformowała, że Urząd Marszałkowski w Olsztynie ogłosił nabór wniosków na konkurs dotyczący m.in. rozbudowy i modernizacji instytucji kultury. Do podziału jest jednak tylko 38,4 mln zł.

- Dotychczas gmina Olecko dużo środków zainwestowała w bazę sportową, dzięki temu dzisiaj możemy się poszczycić bardzo dobrą infrastrukturą, ale niejako z tyłu została infrastruktura kulturalna. Było to spowodowane tym, że na ten cel były kierowane środki z poprzedniego okresu finansowania unijnego. Teraz zamierzamy zmodernizować dwa obiekty kulturalne - amfiteatr nad jeziorem oraz budynek Teatru AGT przy ul. Partyzantów. Warunkiem jest pozyskanie środków zewnętrznych na sfinansowanie tych dwóch ważnych projektów - mówi kierownik Aneta Milczarek.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z planami przebudowy i modernizacji amfiteatru nad jeziorem (wartość projektu nie może przekroczyć 4 mln zł) oraz Teatru AGT (wartość projektu nie może przekroczyć 9 mln zł). Obecni na spotkaniu architekci Iwona i Cezary Gierszewscy przedstawili koncepcję przebudowy i modernizacji obu obiektów.

Amfiteatr został zaplanowany na 1146 miejsc siedzących i będzie miał dwie sceny wykorzystywane w zależności od rodzaju imprezy.

Dyskusja dotyczyła m.in. możliwości wykorzystania obu obiektów po modernizacji oraz możliwości i pomysłów na rozszerzenie dotychczasowej oferty kulturalnej. Jedną z propozycji jest organizacja 3-dniowego Olecko Active Festiwal, który miałby połączyć aktywny wypoczynek z ofertą muzyczną i artystyczną.

Propozycje do kalendarza imprez można też zgłaszać do Anety Milczarek (UM w Olecku, pokój nr 6) oraz drogą elektroniczną na adres a.milczarek@olecko.eu
ZM


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. młodzianka #2324778 | 83.6.*.* 10 wrz 2017 19:10

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. takie przyspiewki mi sie podobają, nie róbcie z Olecka awangardy, ma być swojsko i przyjemnie, taki klimat emerycie !

  1. emeryt olecczanin #2324773 | 83.6.*.* 10 wrz 2017 18:59

   Konkursu nie będzie na koncepcję przebudowy i modernizację tych obiektów? Jaki byłby sens w przypadku , np; 120 uczestników spotkania, żaden, internet zrobi swoje, tzn przekaże info ze spotkania, bo decyzję podejmie kilka osób plus zatwierdzający. Pamiętam kolejne modernizacje tych obiektów, na " coraz lepsze". Wybudowane , pozostawały bez opieki dla wieczornych pijaczków i spotkań miejscowych ćpunów. 1146 osób , dla kogo ? Letnia pustynia, tylko dzięki obozom sportowym i kuracjuszom ZUS z hotelu nad jeziorem ożywia się alejka nad jeziorem , a tzw wiewiórcza ścieżka funkcjonuje dzięki kilku zapaleńcom na rowerach. Giżycko ,Mikołajki, Iława ,Ostróda zainwestowały w infrastrukturę nadjeziorną i wygrały ,stały się mekkami polskiego żeglarstwa jeziorowego, z korzyścią finansową dla tych miast . "Przystanek Olecko " umarł "śmiercią naturalną" . Pozostały przyśpiewki w centrum miasta ze straganami. Dziękuje za uwagę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. leon #2324634 | 83.6.*.* 10 wrz 2017 15:51

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. podobał mi się pomysł Maryśki

  3. mika #2324365 | 91.240.*.* 10 wrz 2017 01:09

   Rany,jakie zainteresowanie,po prostu miejsc brak.Tylko zawsze duzo krzykaczy,że nic i dla nikogo.Ale coś wymyślić ,zaproponować,ciągle te paręnaście osób wszędzie widać i to wszystko

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages