Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Mariusz Miłun zastępcą burmistrza Olecka

2017-09-11 07:21:36 (ost. akt: 2017-09-11 14:27:56)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Burmistrz Wacław Olszewski z dniem 11 września powołał Mariusza Miłuna na swojego zastępcę, który dotychczas pracował w oleckiej firmie Delphia Yachts.

— Długo się zastanawiałem kogo wybrać na mojego zastępcę, ponieważ chciałem, żeby była to osoba przede wszystkim bardzo merytoryczna, zorientowana na samorząd i posiadająca określoną wiedzę. Po drugie zależało mi, żeby była to osoba młoda, która na wiele spraw będzie miała nieco inne spojrzenie, niż ja, która będzie mnie wspierała w znaczącym stopniu. Ostatecznie postanowiłem powołać Mariusza Miłuna, który był dwie kadencje radnym Rady Miejskiej w Olecku, a także jest sołtysem Rosochackich, czyli zna potrzeby miasta i wsi. Swego czasu był najmłodszym radnym rady miejskiej, a więc zna też problemy młodzieży i jest osobą wykształconą. Do tej pory pracował w oleckiej stoczni jachtowej Delphia. Współpracował z pracownikami i z szefostwem firmy, a więc zna też problemy biznesu. Jego doświadczenie, pomimo młodego wieku, jest duże i myślę, że jest osobą jak najbardziej odpowiednią na to stanowisko — mówi burmistrz Wacław Olszewski.

Mariusz Miłun to olecczanin z urodzenia - rocznik 1978, posiadający wykształcenie wyższe. Żonaty. Ojciec dwóch córeczek - Hani i Marysi. Poza rodziną, która jest dla niego najważniejsza ma jeszcze dwie pasje - to sport i polityka.

Z przerwą na studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego związany jest z Oleckiem. To tutaj po ukończeniu studiów podjął pracę w stoczni jachtowej Delphia Yachts Kot, gdzie ostatnio pełnił funkcję kierownika kontroli jakości procesu laminowania oraz technologii laminowania wydziałów łodzi motorowych i żaglowych. Przez cały okres pracy w stoczni był również Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Przez dwie kadencje był radnym miejskim. Pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Planowania, Budżetu i Gospodarki. Do września 2017 r. był sołtysem wsi Rosochackie.

— Wybudowałem, w dużej mierze metodą gospodarczą z moim tatą, dom pod Oleckiem. Tu mieszka moja rodzina i kształcą się moje dzieci. Zależy mi więc na tym, by Olecko było miejscem przyjaznym dla każdego - dzieci, dorosłych, seniorów czy przedsiębiorców. Mój poprzedni szef, pan Wojciech Kot nauczył mnie między innymi tego, że nie można ograniczać się w swoich planach. To wizjonerstwo, nieograniczona wyobraźnia, jasno określone cele i ciężka praca determinują sukces — mówi Mariusz Miłun.

Więcej w piątkowym (15.09) wydaniu Głosu Olecka.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (91) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2330018 | 178.235.*.* 17 wrz 2017 21:28

  tak tak trzeba zamknąć wszystkie szkółki i wozić dzieci do Olecka i skończy się z tym nadmiarem wydatków w szkolnictwie. Bieda w mieście przez rozbuchane wydatki na oświatę, koniec z tym oświatowym marnotrawstwem. Aby tego dokonać należy podziękować za pracę carycy elce.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nienauczyciel #2329849 | 178.235.*.* 17 wrz 2017 15:10

   W radzie miejskie króluje budżetówka i trudno robić tą grupę. Może Mariusz Miłun zmieni podejście radnych do budżetu i radni zaczną zastanawiać się nad działaniami zwiększającymi wpływy do budżet.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Romek #2328808 | 83.9.*.* 15 wrz 2017 16:05

   czy ten drugi to Janusz, przedsibiorca z branży pogrzebowej?

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Konrad #2327920 | 5.172.*.* 14 wrz 2017 17:03

   Dwóch radnych z poprzedniej kadencji nie dostało się do rady, szkoda, bo byli naprawdę fachowi. Teraz jeden z nich, pan Miłun zajął znaczące stanowisko w samorządzie, to duże wzmocnienie dla burmistrza i dla jego komitetu wyborczego. Świetna decyzja burmistrza Olszewskiego.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. stary #2327482 | 91.233.*.* 14 wrz 2017 07:52

    Oleckowiakom niektórym we łbach się poprzewracało. Wielkie miasto, prawie stolica! Czym się różnią od wioskowych? Chamstwem i głupotą! Do tego jeszcze gołodupcy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (91)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages