Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Mariusz Miłun zastępcą burmistrza Olecka

2017-09-11 07:21:36 (ost. akt: 2017-09-11 14:27:56)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Burmistrz Wacław Olszewski z dniem 11 września powołał Mariusza Miłuna na swojego zastępcę, który dotychczas pracował w oleckiej firmie Delphia Yachts.

— Długo się zastanawiałem kogo wybrać na mojego zastępcę, ponieważ chciałem, żeby była to osoba przede wszystkim bardzo merytoryczna, zorientowana na samorząd i posiadająca określoną wiedzę. Po drugie zależało mi, żeby była to osoba młoda, która na wiele spraw będzie miała nieco inne spojrzenie, niż ja, która będzie mnie wspierała w znaczącym stopniu. Ostatecznie postanowiłem powołać Mariusza Miłuna, który był dwie kadencje radnym Rady Miejskiej w Olecku, a także jest sołtysem Rosochackich, czyli zna potrzeby miasta i wsi. Swego czasu był najmłodszym radnym rady miejskiej, a więc zna też problemy młodzieży i jest osobą wykształconą. Do tej pory pracował w oleckiej stoczni jachtowej Delphia. Współpracował z pracownikami i z szefostwem firmy, a więc zna też problemy biznesu. Jego doświadczenie, pomimo młodego wieku, jest duże i myślę, że jest osobą jak najbardziej odpowiednią na to stanowisko — mówi burmistrz Wacław Olszewski.

Mariusz Miłun to olecczanin z urodzenia - rocznik 1978, posiadający wykształcenie wyższe. Żonaty. Ojciec dwóch córeczek - Hani i Marysi. Poza rodziną, która jest dla niego najważniejsza ma jeszcze dwie pasje - to sport i polityka.

Z przerwą na studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego związany jest z Oleckiem. To tutaj po ukończeniu studiów podjął pracę w stoczni jachtowej Delphia Yachts Kot, gdzie ostatnio pełnił funkcję kierownika kontroli jakości procesu laminowania oraz technologii laminowania wydziałów łodzi motorowych i żaglowych. Przez cały okres pracy w stoczni był również Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Przez dwie kadencje był radnym miejskim. Pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Planowania, Budżetu i Gospodarki. Do września 2017 r. był sołtysem wsi Rosochackie.

— Wybudowałem, w dużej mierze metodą gospodarczą z moim tatą, dom pod Oleckiem. Tu mieszka moja rodzina i kształcą się moje dzieci. Zależy mi więc na tym, by Olecko było miejscem przyjaznym dla każdego - dzieci, dorosłych, seniorów czy przedsiębiorców. Mój poprzedni szef, pan Wojciech Kot nauczył mnie między innymi tego, że nie można ograniczać się w swoich planach. To wizjonerstwo, nieograniczona wyobraźnia, jasno określone cele i ciężka praca determinują sukces — mówi Mariusz Miłun.

Więcej w piątkowym (15.09) wydaniu Głosu Olecka.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (94) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. LOL #2382675 | 85.255.*.* 25 lis 2017 13:29

  Twoj poprzedni Pan, szef Wojciech Kot :) Wroc, kolego dawales na Wojciecha rowno, wysmiewales go nieraz, a jednoczesnie "organizowales" materialy na domek jak wielu z Was, kierowniczkow z mentalnoscia PGR. Sadzisz, ze ludzie zapomnieli? Nie zapomnieli, kumpel pracuje w Belgii i tez mi przypomnial jak drzewo wywoziles z Siejnika, akurat tego nie wiedzialem, bo pracowalem na Wieliczkach. To male miasto, ludzie maja Cie gdzies, ale zeby zaczac opowiadac i sie wziac za Ciebie, to bys sie nie promowal... To samo Twoj braciszek, kontroler bez szkoly, 14 posterunek Cezary Cezary, buahahaha. Zyj spokojnie chlopie, ale na przyjaciela Pana Kota to Ty nie pozuj...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ja #2330018 | 178.235.*.* 17 wrz 2017 21:28

   tak tak trzeba zamknąć wszystkie szkółki i wozić dzieci do Olecka i skończy się z tym nadmiarem wydatków w szkolnictwie. Bieda w mieście przez rozbuchane wydatki na oświatę, koniec z tym oświatowym marnotrawstwem. Aby tego dokonać należy podziękować za pracę carycy elce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. nienauczyciel #2329849 | 178.235.*.* 17 wrz 2017 15:10

    W radzie miejskie króluje budżetówka i trudno robić tą grupę. Może Mariusz Miłun zmieni podejście radnych do budżetu i radni zaczną zastanawiać się nad działaniami zwiększającymi wpływy do budżet.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Romek #2328808 | 83.9.*.* 15 wrz 2017 16:05

    czy ten drugi to Janusz, przedsibiorca z branży pogrzebowej?

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Konrad #2327920 | 5.172.*.* 14 wrz 2017 17:03

    Dwóch radnych z poprzedniej kadencji nie dostało się do rady, szkoda, bo byli naprawdę fachowi. Teraz jeden z nich, pan Miłun zajął znaczące stanowisko w samorządzie, to duże wzmocnienie dla burmistrza i dla jego komitetu wyborczego. Świetna decyzja burmistrza Olszewskiego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

    Pokaż wszystkie komentarze (94)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages