Uczniowie z Olecka startowali w sztafecie w Wydminach

2017-09-28 15:48:55(ost. akt: 2017-09-28 18:51:59)

Autor zdjęcia: Archiwum ZST Olecko

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku wzięli udział w I Ogólnopolskiej Sztafecie Młodzieżowej Szlakiem Żołnierzy Wyklętych w Wydminach.
Celem imprezy było upamiętnienie agresji ZSRR na Polskę, upowszechnianie wśród młodzieży etosu Żołnierzy Wyklętych oraz zapoznanie z najnowszą historią Polski. Zawody rozpoczęły się od złożenia wieńców i zapalenia zniczy pod Pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych.

Później na 17-kilometrową trasę przez wieś Gajrowskie, gdzie został odsłonięty pomnik pamięci 3. Wileńskiej Brygady Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, ruszyło 250 biegaczy z 10 szkół.

Wśród nich była reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, która zajęła 7. miejsce (opiekun Marek Chomontowski). W sztafecie startowała też ekipa Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, która zajęła 5. miejsce. Opiekunami byli Dariusz Gałaszewski i Grzegorz Chudy.

Po zakończeniu sztafety uczestnikom wręczono puchary i okolicznościowe medale oraz zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.