Udany start olecczan w półmaratonie w Łomży

2017-10-01 09:55:57(ost. akt: 2017-10-01 10:14:04)

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Olecko Biega

Sześciu zawodników Stowarzyszenia Olecko Biega wystartowało w IV Półmaratonie Łomża - Siemień - Giełczyn. Ewa Przemielewska wygrała kategorię K 30-34. Na podium w swoich kategoriach stanęli także Marzena Jasińska i Gerard Rożek.
24 września odbył się IV Półmaraton Łomża-Siemień- Giełczyn, w którym wystartowało 6 zawodników Stowarzyszenia Olecko Biega. Trasa biegu wiodła bardzo malowniczą, lecz wymagającą trasą Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Ewa Przemielewska z czasem 2:07:40 wygrała kategorię K30-34. Z kolei Marzena Jasińska ukończyła bieg z czasem 1:57:37 i poprawiła tym samym swój najlepszy wynik w półmaratonie aż o 7 minut, co pozwoliło jej stanąć na 2. miejscu w kategorii K35-40. Jej mąż Piotr uzyskał identyczny czas, ponieważ biegli razem. Finiszował jako 44. zawodnik w kategorii open.

Gerard Rożek również stanął na podium osiągając czas 1:37:54 i 3. miejsce w M40 oraz 19. w open.

Dorota Chmielewska wzięła udział w biegu towarzyszącym na dystansie 5 km i w gronie wszystkich pań zajęła 5. miejsce.
Kamil Przemielewski z czasem 1:36:14 zajął 13. miejsce w klasyfikacji open i 3. w M30. Stanisław Warykowski z wynikiem 1:57:03 był 42. w open i 4. w M50.

- Cztery miejsca na podium w kategoriach wiekowych potwierdzają, że ciężkie treningi przynoszą efekty i oczekiwaną satysfakcję. Osiągnięte wyniki napawają dumą i potwierdzają, że kończący się powoli sezon biegowy był bardzo udany i przyniósł wiele radości - mówi Wojciech Jegliński, prezes Stowarzyszenia Olecko Biega.