środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Piekli ziemniaki, sprzątali świat, mnożyli i jeszcze się bawili

2017-10-02 17:53:59 (ost. akt: 2017-10-02 19:10:43)

Autor zdjęcia: Dorota Klewicka

Piątkowy dzień w Szkole Podstawowej w Babkach Oleckich obfitował w różne atrakcje. Było coś i dla ducha i dla ciała. Tego dnia obchodzono Święto Pieczonego Ziemniaka.

Uczniowie zgromadzili się na boisku, gdzie oprócz ogniska czekały na nich atrakcje sportowe oraz zabawy z wykorzystaniem warzyw, z których na koniec zorganizowano wystawkę.

Najpierw jednak wszyscy wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata i wyposażeni w rękawiczki i worki rozprawili się ze śmieciami - najmłodsi na terenie szkoły, a starsi poza nim.

W tzw. międzyczasie największe szkolne umysły przystąpiły do rywalizacji w znajomości tabliczki mnożenia. W formie matematycznych potyczek uhonorowano VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który przebiegał on pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają".

Szkoła Podstawowa w Babkach Oleckich znalazła się w gronie 3881 Lokalnych Organizatorów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W akcji tej uczestniczą szkoły i instytucje z 32 krajów i ma ona na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W konkursach wzięli udział chętni uczniowie ze wszystkich klas oraz nauczyciele.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages