środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

IX Zamkowe Biegi z Klio

2017-10-03 21:16:00 (ost. akt: 2017-10-04 23:50:41)

Autor zdjęcia: Archiwum ZST w Olecku

Oleckie Stowarzyszenie Aktywnych „ZAMEK” działające przy Zespole Szkół Technicznych w Olecku przyłączyło się do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa organizując po raz dziewiąty Zamkowe Biegi z Klio.

Już po raz dziewiąty, tradycyjnie pod koniec września, gościnne progi Oleckiego „Zamku” przyjęły śmiałków gotowych do walki o tytuł najlepszej drużyny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach.

Tegoroczna edycja imprezy odbywała się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu”. Nad wykonaniem zadań związanych z wyżej wymienionym szeroko rozumianym tematem – najpierw na terenie Olecka, a następnie w hali ZST, głowiło się 9 drużyn ze szkół z powiatu oleckiego. I tak np. trzeba było wykazać się umiejętnością rozpoznawania różnych gatunków fauny i flory (dziedzictwo krajobrazu), pracą z mapą (krajobraz dziedzictwa), zdolnościami manualnymi, sprytem, sprawnością fizyczną oraz wiedzą regionalną i historyczną.

	http://m.wm.pl/2017/10/orig/zst-2-419563.jpg
	http://m.wm.pl/2017/10/orig/st-4-419565.jpg
	http://m.wm.pl/2017/10/orig/zst3-419564.jpg

Najlepszą okazała się drużyna I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku, II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 na Siejniku, trzecie zaś Społeczne LO.
Nad przebiegiem turnieju czuwała jak zwykle boska Klio (Weronika Ulikowska z III klasy Technikum Handlowego). Zamkowe Biegi z Klio zostały przygotowane wspólnie przez Oleckie Stowarzyszenie Aktywnych „Zamek” oraz Zespół Szkół Technicznych w Olecku, dla których wsparciem w tej edycji imprezy było Nadleśnictwo Olecko, Biuro Informacji Turystycznej, Zakład Rybacki PZW, a także Biblioteka Pedagogiczna w Olecku. Interesującym elementem EDD był pokaz filmów prezentujących Wigierski Park Narodowy, przygotowany i przedstawiony przez Romana Kamińskiego - pracownika Parku.

Wszystkim uczestnikom IX Zamkowych Biegów z Klio gratulujemy wiedzy i umiejętności zabawy, oraz zapraszamy na jubileuszową X edycję EDD w przyszłym roku.
Katarzyna Kaczor i Małgorzata Kozłowska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages