Czarni Olecko wrócili na fotel lidera

2017-10-04 18:26:31(ost. akt: 2017-10-04 19:05:50)
Pierwsza połowa meczu Czarnych Olecko z Łyną Sępopol toczyła się w strugach deszczu

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W zaległym meczu 8. kolejki ligi okręgowej Czarni na własnym boisku wygrali 2:1 (0:1) z Łyną Sępopol. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie zdobył Piotr Wiktorzak.
Po pierwszej porażce (0:1) w sezonie w meczu wyjazdowym z Omulewem Wielbark i spadku na 2. miejsce w tabeli, Czarni Olecko bardzo chcieli wygrać z Łyną Sępopol w zaległym meczu 8. kolejki . Jednak to goście weszli w mecz lepiej i już w 5. min objęli prowadzenie po strzale Sebastiana Warcholaka.

Gospodarze mieli kilka doskonałych okazji na wyrównanie, ale wynik 0:1 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie Czarni nadal przeważali, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Łyny. Dopiero w 85. min gola dla Czarnych zdobył Dawid Szusta.

Czarni z jeszcze większym impetem rzucili się na rywala i w doliczonym czasie zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Zwycięską bramkę w 93. min strzelił Piotr Wiktorzak.

Dzięki wygranej 2:1 Czarni po trzech dniach wrócili na fotel lidera i mają już na swoim koncie 22 punkty (19:4). Wiceliderem jest LKS Różnowo (20 pkt.).

W sobotę 7 października o godz. 16 Czarni podejmują SKS Szczytno, które z 16 punktami zajmuje 4. miejsce w tabeli.