Kowalak poległ na wyjeździe

2017-10-05 11:30:16(ost. akt: 2017-10-05 11:40:34)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 7. kolejce A klasy Kowalak Kowale Oleckie na wyjeździe przegrał 1:2 z Mazurem Wydminy, chociaż do przerwy prowadził 1:0 po bramce zdobytej w 26. min przez Szymona Niesterowa.
W 36. min Mazur Wydminy mógł wyrównać po kontrowersyjnej decyzji sędziego, który podyktował rzut karny za rzekomy faul Łukasza Wabicha. Na szczęście Mateusz Waluśkiewicz obronił „jedenastkę” i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 57. min boisko musiał opuścić Łukasz Nowak, który zdaniem sędziego symulował faul w polu karnym i w konsekwencji został ukarany czerwoną kartką (po drugiej żółtej).

Gospodarze wykorzystali przewagę liczebną i w 66. minucie doprowadzili do wyrównania, a w 79. min po rzucie rożnym objęli prowadzenie 2:1 i taki wynik utrzymał się do końca meczu.