Udany początek sezonu oleckich karateków

2017-10-09 00:05:15(ost. akt: 2017-10-08 23:32:57)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Aż 11 razy karatecy z Olecka stawali na podium Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w Białymstoku.
W Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Wzięło w nim udział 230 zawodników z 25 klubów z Polski, Rosji i Białorusi.

Dla zawodników Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin był to pierwszy turniej w tym sezonie. Mimo, że nie są oni jeszcze w szczytowej formie, którą szykują na mistrzostwa Polski, to jednak cała ekipa spisała się bardzo dobrze. Olecczanie aż 11 razy stawali na podium.

Najlepiej zaprezentowali się Kinga Kuklińska (w kategorii młodziczek do 50 kg) oraz Jakub Skowroński (w kategorii młodzików do 65 kg). Olecczanka nie miała sobie równych i pewnie wygrała swoją kategorię. W finale pewnie pokonała zawodniczkę z Ostrołęki, zdobywając dwa wazari dzięki celnym kopnięciom w głowę. Równie dobrze walczył Jakub Skowroński, który trzy walki wygrał przed czasem, nokautując swoich przeciwników. W finale pokonał zawodnika z Ostródy.

Srebrny medal wywalczył debiutujący w kategorii seniorów Filip Maksimowicz (seniorzy powyżej 90 kg). Nasz zawodnik pewnie przebrnął przez eliminacje, walkę o wejście do finału wygrał przed upływem regulaminowego czasu, zdobywając ipon. W finale olecczanin zmierzył się z najlepszym zawodnikiem Białorusi, który startował już w najbardziej prestiżowych turniejach, w tym w mistrzostwach świata. Walka przez większość czasu była wyrównana, a nawet z przewagą Filipa. Jednak pod koniec Białorusin, wykorzystując swoje doświadczenie, zdobył przewagę i tym samym przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Srebrny medal wywalczył także Konrad Dobrzyń, a brązowe Marcin Gibowicz, Dominika Wojciechowska, Andżelika Dobrzyń, Piotr Gibowicz, Martyna Grygo, Zuzia Konarzewska i Klaudia Janiszewska.

Trenerem oleckich zawodników jest Wojciech Rejterada.