środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Akcja rejestracji dawców szpiku

2017-10-10 22:44:49 (ost. akt: 2017-10-10 22:58:46)

W środę 18 października w godzinach 12.00 - 17.00 organizowana jest w Starostwie Powiatowym w Olecku (ul. Kolejowa 32, sala konferencyjna) akcja rejestracji dawców szpiku.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza - „białaczka”, czyli nowotwór krwi.
Obecnie Fundacja DKMS szuka dawcy dla Mikołaja Napierała, który jest nastolatkiem, uczniem szkoły średniej, który kocha sport i każdą wolną chwilę starał się poświęcać na treningi piłki nożnej. Oprócz tego bardzo lubi ćwiczenia siłowe, bieganie, jazdę na rowerze i basen. Podczas jednego z treningów słabsza forma skierowała jego kroki do szpitala, gdzie potwierdziło się najgorsze – diagnoza: białaczka.
Aktualnie jest w trakcie chemioterapii, jednak konieczne będzie przeszczepienie od dawcy niespokrewnionego.
Mikołaj mimo swoich 17 lat, jest twardy – się nie poddaje, walczy z chorobą, aby wrócić do normalnego życia – do domu, gdzie czekają na niego rodzice – Ania i Radek oraz młodsza siostra Marysia. Ma marzenie – chciałby podjąć studia na AWF i dalej rozwijać piłkarską pasję.
Mikołaj mówi - „Jeżeli chcecie pomóc mnie i innym dzieciom chorym na białaczkę, przyjdźcie, zarejestrujcie się – to nic nie boli i nie kosztuje, a może nam uratować życie”.

18 października 2017 r. w godzinach 12.00 - 17.00 organizowana jest w Starostwie Powiatowym w Olecku, ul. Kolejowa 32, sala konferencyjna (pok. nr 4, parter) akcja rejestracji dawców szpiku.

Mamy nadzieję, że zwiększy się szansa na odnalezienie tzw. „genetycznego bliźniaka” dla Mikołaja oraz wielu innych oczekujących.

Wystarczy przyjść z dokumentem zawierającym PESEL, przejść pozytywnie wstępny wywiad medyczny i wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz dokonać za pomocą patyczka wymazu z wewnętrznej części policzka.
Rejestracja zajmuje tylko kilka minut.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkms.pl .
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages