Marzena Jasińska z Olecka na podium Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym

2017-10-19 16:13:44(ost. akt: 2017-10-19 16:34:45)
Marzena Jasińska (pierwsza z lewej) na podium Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym w Łodzi

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne Marzeny Jasińskiej

W mistrzostwach, które odbyły się w Łodzi, rywalizowało 80 zawodników z całej Polski. Jedyną reprezentantką województwa warmińsko - mazurskiego była Marzena Jasińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Nauczycielka wychowania fizycznego spisała się rewelacyjnie i zdobyła srebro w grze indywidualnej i brąz w grach mieszanych.
XXVII Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym odbyły się w Łodzi w dniach 6-8 października. W tym czasie rozegrany został również XVI Turniej Drużynowy Mistrzów Okręgów Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Pierwszy raz zawodnicy i pasjonaci tenisa stołowego mieli możliwość sprawdzenia swoich sił jednocześnie w turniejach - indywidualnym, drużynowym oraz gier mieszanych. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 80 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali województwa z całej Polski.

Jedyną reprezentantką województwa warmińsko - mazurskiego była Marzena Jasińska - nauczycielka wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnym im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, która po raz pierwszy zagrała w mistrzostwach i spisała się rewelacyjnie.

W grze indywidualnej spektakularnie wygrała wszystkie mecze, niestety w walce finałowej przegrała jeden z Joanną Ksel z Łodzi, zdobywając tym samym srebrny medal.

Natomiast w grach mieszanych, po bardzo wyrównanych pojedynkach Marzeny Jasińskiej i Dariusza Świdra, drużyna olecczanki zdobyła brązowy medal. Najbardziej emocjonujący okazał się być pojedynek o wejście do finału, który został rozegrany z drużyną w składzie: Aleksandra Paszek i Sebastian Krupa. Po bardzo wyrównanej walce olecczanka wraz z Dariuszem Świdrem wygrywali 2:0, następnie przeciwnicy wyrównali 2:2. W końcówce gry mieszanej Marzena Jasińska i Dariusz Świder przegrywali 10:4, by doprowadzić do remisu 10:10. Obie drużyny dzielnie walczyły, set udało się zakończyć wynikiem 14:16. Ostatni mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny Marzena Jasińska i Dariusz Świder z Iwoną Lewandowską i Adamem Marczakiem, który zakończył się wynikiem 3:0.

Mistrzostwa zorganizował Okręg Łódzki ZNP wraz z Odziałem ZNP Łódź-Śródmieście.

Marzena Jasińska to nie tylko świetna zawodniczka, ale także trener. Jej podopieczne - Joanna Łuszczyńska i Dominika Miezianko, uczennice III klasy Gimnazjum nr 1 w Olecku i jednocześnie zawodniczki Klubu Czarni Olecko w roku szkolnym 2016/2017 zdobyły 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa W-M Szkół Gimnazjalnych w Ostródzie. Drużyna wraz z trenerką awansowała do Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w kategorii szkół gimnazjalnych zajmując 9. miejsce.

Marzena Jasińska na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku. Jest pasjonatką sportu i aktywności fizycznej. Największą przyjemność sprawia jej praca z dziećmi i młodzieżą. Nauczycielka aktywnie spędza czas wolny uczestnicząc w półmaratonach, gdzie także odnosi sukcesy. W tym roku zajęła 1. miejsce w II Półmaratonie (1.57,14) w Łomży poprawiając czas od zeszłorocznego o 7 min.

Marzena Jasińska to nie tylko świetna zawodniczka, trenerka, nauczycielka, ale również dobry duch drużyny Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olecku.