Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Dzień Edukacji Narodowej w oleckiej "Dwójce"

2017-10-20 12:52:04 (ost. akt: 2017-10-20 12:57:58)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 2 w Olecku

Z okazja Dnia Edukacji Narodowej – święta Pedagogów i Pracowników Oświaty – społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uczestniczyła w uroczystej akademii. Piecze nad przebiegiem uroczystości sprawowały panie Justyna Jeżewska i Bogna Makola.

Część oficjalną akademii uświetniło przemówieniem dyrektor Barbary Taraszkiewicz, która, dziękując kadrze pedagogicznej za zaangażowanie, przypomniała również jak ogromna odpowiedzialność za przygotowanie młodego człowieka do dorosłego życia spoczywa na nauczycielach.

– Zawód nauczyciela wymaga wyjątkowych predyspozycji . To trudna i wymagająca praca, ale też przynosząca dużo satysfakcji z sukcesów uczniów. Dobrą szkołę tworzą dobrzy nauczyciele, ci autonomicznie myślący, odważni w działaniu, ci którzy swoim indywidualnym podejściem i zapałem rozbudzają iskrę kreatywności w młodych umysłach, podsycają pomysłowość uczniów, uczą nowych umiejętności, tak by talent zamienił się w pasję, zainteresowanie w zamiłowanie – podkreśliła dyrektor Barbara Taraszkiewicz.

Gros nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi zostało wyróżnionych Nagrodami Dyrektora, a dyrektor Barbara Taraszkiewicz i Małgorzat Harasim otrzymały Nagrody Burmistrza.

Życzenia i wyrazy wdzięczności dla nauczycieli popłynęły również z ust Magdaleny Modzelewskiej – przewodniczącej Rady Rodziców. Głos zabrali także uczniowie, którzy w programie artystycznym pt. „Pogromcy tremy, czyli próba przed występem” podziękowali nauczycielom za trud i serce wkładane w wychowanie i nauczanie.

Nagrodą dla młodych i zdolnych aktorów z klasy III D i III E gimnazjum była żywiołowa reakcja publiki, która oklaskami podziękowała za występ. Gromkimi brawami doceniono również śpiewy, tańce i recytacje uczniów klasy I A i dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Magdalena Siwko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages