Oleccy karatecy świetnie spisali się na turnieju w Ciechanowie

2017-10-21 10:05:19(ost. akt: 2017-10-21 10:14:36)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Karatecy Oleckiej Szkoły Sztuk Walki z powodzeniem walczyli w VII Ogólnopolskim Turniej o Puchar Burmistrza Ciechanowa. Dziewięcioosobowa ekipa trenera Wojciecha Rejterady wróciła z zawodów z dziewięcioma medalami.
W turnieju walczyło aż 232 zawodników z 24 klubów, m.in.: z Białegostoku, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Włocławka, Ostrołęki, Szczytna, Iławy, Ostródy oraz 9 reprezentantów Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.

Podopieczni trenera Wojciecha Rejterady spisali się bardzo dobrze - wszyscy stanęli na podium.

Pierwsze miejsca zdobyli seniorzy Filip Maksimowicz i Marcin Gibowicz, którzy walczyli w formule superfight (dwurundowe pojedynki).

W kategorii juniorów młodszych do 65 kg złoty medal wywalczył Jakub Skowroński, który wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem. W finale spotkał się ze swoim klubowym kolegą Kacprem Wróblewskim i rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść.

Drugie miejsce w kategorii juniorek młodszych do 50 kg zajęła Andżelika Dobrzyń, która sprawiła niespodziankę, pokonując w półfinale utytułowaną klubową koleżankę Kingę Kuklińską, która ostatecznie zajęła 3. miejsce, tak samo jak jeszcze jedna z olecczanek – Dominika Wojciechowska.

W kategorii młodziczek do 45 kg bardzo dobrze spisała się Martyna Grygo, która wszystkie pojedynki rozstrzygnęła przed czasem.

Srebrny medal w kategorii dzieci do 25 kg wywalczył Konrad Dobrzyń, który w finale uległ zawodnikowi z Wrocławia.