Wojciech Jegliński z Koroną Polskich Maratonów

2017-10-24 09:55:53(ost. akt: 2017-10-24 10:22:03)
Wojciech Jegliński (z lewej) i Jan Bagiński

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Olecko Biega

Dwóch zawodników Stowarzyszenia Olecko Biega – Jan Bagiński i Wojciech Jegliński – uczestniczyło w 18. PKO Maraton Poznań. Obaj dotarli do mety i tym samym Wojciech Jegliński zdobył Koronę Polskich Maratonów
Poznań Maraton zajmuje czołowe miejsce w rankingu największych maratonów w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczną edycję ukończyło 6378 biegaczy, co stanowi rekord w historii poznańskiego biegu oraz polskich maratonów roku 2017.

Startujący olecczanie razem finiszowali na mecie. Jan Bagiński, dla którego był to już piąty w tym roku udział w maratonie (trening biegowy Olecko - Augustów 53 km, Cracovia Maraton, Maraton Warszawski, Maraton Wigry), z czasem 04:49:23 zajął 12. miejsce w kategorii M70 i 4546 w open.

Z kolei Wojciech Jegliński (04:49:24) maraton ukończył na 551. miejscu w kategorii M45 oraz 4547 w open. Tym samym stał się ósmym zawodnikiem Olecko Biega, który zdobył Koronę Polskich Maratonów (dotychczasowi zdobywcy: Marcin Piotrowski, Jan Bagiński, Sławomir Sienkiewicz, Stanisław Warykowski, Gerard Rożek, Ewa Muster - Drażba, Karol Zaniewski).

— Cieszę się bardzo, że osiągnąłem zamierzony cel zdobycia Korony Polskich Maratonów. Tytuł ten dedykuję najbliższej rodzinie – żonie, córce i rodzicom. Na początku wyzwanie wydawało się mgliste i bardzo odległe. Realizację ostatniego maratonu musiałem odsunąć w czasie z uwagi na kontuzję. Warto jednak być cierpliwym i konsekwentnie realizować podjęte wyzwanie, aby na końcu poczuć ogromną satysfakcję i radość. Dziękuję koleżance Ewie i kolegom Jankowi, Sławkowi, Marcinowi - Pawłowi za wspólne chwile na treningowych wybieganiach oraz licznych podróżach dookoła Polski z maratonem w tle. Szczególne podziękowania kieruję do Janka Bagińskiego, którego obecność i wsparcie w Poznaniu były bezcenne — mówi Wojciech Jegliński.

Uzyskanie tytułu zdobywcy Korony Maratonów Polskich przysługuje każdemu, kto przystąpił i ukończył pięć maratonów: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Maraton Wrocławski, Maraton Warszawski i Poznań Maraton w ciągu 2 lat, licząc od daty pierwszego ukończenia maratonu.

Najlepszym zawodnikiem 18.PKO Maraton Poznań im. Macieja Frankiewicza został Mykola Lukhymchuk z Ukrainy z czasem 02:14.30.
Wśród kobiet triumfowała zawodniczka Haruna Takada z Japonii, która osiągnęła 02:40:49.