środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Będzie nowe przejście na Pl. Wolności w Olecku

2017-10-28 10:06:17 (ost. akt: 2017-10-30 12:07:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Do końca listopada na Placu Wolności powstanie dodatkowe przejście dla pieszych. Zlokalizowane będzie naprzeciw wyjścia z „tunelu” w kierunku byłego budynku Powiatowego Urzędu Pracy.

Budowa przejścia wiąże się z likwidacją 7 miejsc parkingowych. Działanie jest realizacją wniosku złożonego w 2016 r. przez mieszkańców, pod którym podpisały się 323 osoby.

- Były w tej sprawie różne zdania, ale myślę że przejście dla pieszych będzie zrobione w optymalnym miejscu. Będzie się to wiązało z likwidacją 7 miejsc parkingowych, ale gdybyśmy je wyznaczyli w pierwotnie planowanym miejscu, to stracilibyśmy tych miejsc znacznie więcej. Myślę, że nowe przejście poprawi bezpieczeństwo, bo po prostu mieszkańcy po zachodniej części Placu Wolności chodzą jak chcą. W tej chwili odległość między przejściami będzie na tyle nieduża, że każdy będzie przestrzegać przepisów o ruchu drogowym - mówi Wacław Olszewski, burmistrz Olecka.

Obecnie przygotowywany jest projekt organizacji ruchu. Wykonawcą inwestycji jest firma PPHU Mirosław Dębowski. Koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi 7 800 zł.
http://m.wm.pl/2017/10/orig/przejscie-424848.jpg

W Urzędzie Miejskim w Olecku trwają też prace nad zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Rzeźnickiej w kierunku ul. Kasprowicza. Chodzi o wprowadzenie pierwszeństwa przejazdu na ulicy Rzeźnickiej dla kierowców skręcających w kierunku ul. Kasprowicza.
Obecnie drogą z pierwszeństwem przejazdu jest odcinek ulicy Rzeźnickiej w kierunku targowicy, a odcinek drogi od strony Kasprowicza jest drogą podporządkowaną. Po zmianach przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na targowicy przy wyjeździe z niej, będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu.
Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Rzeźnickiej i ul. Kasprowicza mają być wprowadzone na początku listopada.

- To kolejne skrzyżowanie na terenie miasta, które porządkujemy. Jest nam o tyle łatwiej, bo temat dotyczy ulic należących wyłącznie do naszej Gminy. Mam świadomość tego, że mieszkańcy oczekują od nas znacznie więcej. Mam na myśli zwłaszcza budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Wojska Polskiego przy dworcu PKS. Tutaj sprawa jest o wiele trudniejsza, ponieważ dotyczy ulic należących do Wojewódzkiego Zarządu Dróg (ul. Wojska Polskiego) i powiatu oleckiego (ul. Kolejowa), a jedynie leżących na terenie miasta. Zapewniłem kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Olecku o gotowości gminy Olecko w partycypacji kosztów związanych z przebudową tego skrzyżowania. Chciałbym, abyśmy już w przyszłym roku mogli cieszyć się z nowej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu – mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza Olecka.
ZM


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 1 : 7 #2366265 | 83.9.*.* 3 lis 2017 09:39

  Jedno dodatkowe przejście, a likwidacja 7 miejsc postojowych. Klęska !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nie mogę zrozumieć. #2364125 | 91.233.*.* 31 paź 2017 12:53

  jacy ludzie są leniwi, kilka metrów nie chce im się przejść, czysta paranoja

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Mieszkaniec #2362982 | 31.0.*.* 30 paź 2017 00:07

   323 osoby podpisaly wniosek,wiec trzeba szybko robc wniosek o przeciw.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. idąc #2362156 | 83.6.*.* 29 paź 2017 08:55

   Wracając chodnikiem z cmentarza to widać na ul.Gołdapskiej dwa przejścia a wioskowe ( nie wszyscy ) z tych bloków jak przechodzili do roboty i do biedronki to na ukos po szosie tak dalej przechodzą, łojciec obok dzieciak i sru na przełaj na druga stronę do biedronki. Ślady dziecinnych lat pozostają na zawsze.

   Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. poplątanie z pomieszaniem #2362134 | 83.9.*.* 29 paź 2017 08:38

   Najpierw krzyk, że brak miejsc do parkowania, a teraz 7 miejsc parkingowych !!! dla jednego przejścia - przejścia dokąd ? 50 m dalej - bez dodatkowych kosztów i lepiej dla zdrowia. Spełnianie durnych zachcianek.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (32)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages