Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

W hali Lega w Olecku zagrali dla chorej Renaty

2017-11-05 02:01:47 (ost. akt: 2017-11-05 11:40:16)
Pani Renata z Kowali Oleckich przez chwilę pojawiła się na parkiecie, aby wykonać rzut karny

Pani Renata z Kowali Oleckich przez chwilę pojawiła się na parkiecie, aby wykonać rzut karny

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W Ledze odbył się mecz charytatywny piłki ręcznej, w którym najmłodsi szczypiorniści Czarnych Olecko zmierzyli się z Jaćwingami Gołdap. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Renaty, która walczy z chorobą nowotworową.

Imprezę charytatywną w hali Lega rozpoczął "UV Show" w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku. Potem zaprezentowała się olecka grupa mażoretek „Gwiazdeczki”.

Zebranych w hali witał burmistrz Olecka Wacław Olszewski. Obecna była walcząca z chorobą nowotworową pani Renata, która dziękowała wszystkim osobom, które ją wspierają w walce z rakiem.

Jednak głównymi bohaterami wieczoru, oprócz samej pani Renaty, byli najmłodsi szczypiornistki i szczypiorniści Czarnych Olecko i Jaćwingów Gołdap, którzy zagrali dla pani Renaty.

Niespodzianką był mecz Gwiazd Olecka, w którym zmierzyła się drużyna burmistrza Wacława Olszewskiego oraz radnego Pawła Giełazisa (obaj zagrali jako bramkarze). Mecz zakończył się remisem 11:11. Sędziami wszystkich trzech spotkań byli Marek Strzyżewski i Michał Bućwiński, a komentatorami Jarosław Bagieński i Roman Jasielun.

W przerwach w grze odbywała się licytacja m.in.: koszulek - Legi Warszawa z autografami piłkarzy (przekazał ją wiceprezes Czarnych Olecko Piotr Ostrowski), Michała Wiśniewskiego oraz z autografami piłkarzy ręcznych Wisły Płock, piłki ręcznej z 1985 roku, którą Marek Strzyżewski (obecny trener Czarnych Olecko), zdobył wraz z drużyną mistrzostwo Polski chłopców, czapeczka Chelsea Londyn, pióro ufundowane przez burmistrza Olszewskiego, długopis i notes podarowany przez poseł na Sejm Urszulę Pasławską, płyta i plakaty z autografami członków kabaretu Smile, a także figurka Buddy i kryształowe jajko.

Ostatecznie dochód z licytacji wyniósł 3000 zł. Pieniądze zbierano również do puszek. Całkowity dochód z imprezy poznamy w poniedziałek (6.11).

— Brak mi słów, aby podziękować mieszkańcom Olecka, którzy są wspaniałymi ludźmi. Jedno wielkie dziękuję i obiecuję, że wrócę zdrowa, bo tyle osób we mnie zainwestowało, że trudno byłoby teraz, żebym dała plamę. Nie ma takiej opcji, więc wracam zdrowa i do zobaczenia. Macie tak ogromne serce, że będziemy pomagać następnym osobom, które potrzebują pomocy – mówiła do zebranych w hali pani Renata z Kowali Oleckich.

Pani Renata z Kowali Oleckich z chorobą nowotworową zmaga się od czterech lat. Niestety, nie może być leczona tradycyjną chemią. W grę wchodzi bardzo kosztowna terapia alternatywna w klinice w Meksyku, co będzie kosztowało około 134 tys. zł, które już udało się zebrać za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl (zbiórkę wsparło 6784 osoby).
Niestety, w zbiórkę organizowaną przez Fundację Siepomaga nie można było wliczyć pieniędzy na zakup biletów samolotowych do Tijuany w Meksyku oraz na pokrycie kosztów pierwszej doby hotelowej. Dlatego na ten cel trzeba zebrać dodatkową kwotę.

W akcję pomocy włączyli się także piłkarze z Kowali Oleckich, Gołdapi i Olecka, którzy 5 listopada o godz. 10 w hali OSiR w Gołdapi rozegrają charytatywny turniej piłki nożnej.

Natomiast w grudniu podczas imprezy „Iskierki dobra” w centrum Olecka również odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz pani Renaty.
ZM


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lutek #2368436 | 83.9.*.* 6 lis 2017 17:30

  zdjęcie nr 151 burmistrz połknął piłkę ręczną.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fajna sprawa #2368130 | 91.233.*.* 6 lis 2017 10:37

  że są ludzie którym nie jest obca pomoc innym. Żałuję że nie mogłem być. Widać na zdjęciach że było to nagrywane. Gdzie będzie można to obejrzeć? ktoś wie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. chróścik_tendipedidae #2367643 | 91.240.*.* 5 lis 2017 14:51

  Jak to jest? Nasi "wielcy" zarabiający po kilkadziesiąt tys. lekarze nie są w stanie nic zrobić dla pacjentki a pomocy trzeba szukać w "dzikim" Meksyku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. hdg #2367488 | 91.240.*.* 5 lis 2017 10:59

  Informacja była na wm w zakładce sport.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. hmm #2367372 | 79.189.*.* 5 lis 2017 07:25

  Gdybym wiedział, że takie coś będzie, to bym poszedł...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages