Niedziela, 19 listopada 2017. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Burmistrz Olecka spotkał się z przedsiębiorcami

2017-11-08 11:43:19 (ost. akt: 2017-11-08 11:50:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku odbyło się spotkanie burmistrza z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność przy Placu Wolności. Dotyczyło planowanych zmian w organizacji ruchu w centrum miasta.

Było to drugie spotkanie dotyczące zmian w organizacji ruchu w centrum Olecka. Poprzednio burmistrz Wacław Olszewski spotkał się z oleckimi taksówkarzami. Teraz zaprosił przedsiębiorców, którzy działalność gospodarczą prowadzą wokół Placu Wolności. Z zaproszenia skorzystało około 30 przedsiębiorców.

— Chcemy poznać opinie lokalnego biznesu na temat organizacji ruchu i miejsc postojowych na Placu Wolności. Może uda się wypracować nowe rozwiązania. Na pewno wszystkich zadowolić się nie da, ale musimy spróbować, aby zdecydowana większość zaaprobowała nowe rozwiązania. Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone, a tylko zbieramy spostrzeżenia i nowe pomysły — mówi burmistrz Wacław Olszewski.

W trakcie dyskusji padały rozmaite pomysły, również taki, aby ograniczyć ilość postojów taxi poprzez przeniesienie ich na teren dworca PKP lub na parking przy ul. Letniej, lub na asfaltową alejkę przecinającą park w centrum.
Padały też głosy, aby nie wprowadzać ruchu jednokierunkowego, choć byli też zwolennicy takiego rozwiązania, tak samo jak i wprowadzenia, bądź nie, opłat za parkowanie w określonych godzinach.

Zgłoszono też pomysł, aby zrobić dodatkowy parking na tzw. Placu Pawlaka, a także na rogu ul. Cichej i Środkowej (w porozumieniu ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Olecku, która jest właścicielem tego terenu) oraz wykonać małe rondo na skrzyżowaniu Placu Wolności z ul. Kolejową i Nocznickiego.
Byli też zwolennicy tego, aby nic nie zmieniać w obecnych zasadach organizacji ruchu w centrum miasta.

Więcej na temat spotkania z przedsiębiorcami można będzie przeczytać w Głosie Olecka.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. patriota #2370975 | 91.229.*.* 10 lis 2017 08:36

  panie burmistrz od kiedy to taxiarze i przedsiębiorcy sa osobami decyzyjnymi?miasto należy do mieszkańców i proszę podejmowac decyzje po rozmawach właśnie z nimi a nie z olecką elita jaka się teraz widzę kreuje.co do taxiarzy to w dobie tel. komórkowych wystarczy w centrum miasta tablica informacyjna z numerami taxi a ich przenieść na dworzec.miejsca pod dostatkiem o i miejsc parkingowych przybędzie.oczywiscie najpierw kierowcom tym zrobiłbym spotkanie z policja by wytłumaczyli im zasady poruszania się pojazdami bo często widze ze tej grupy kierowców nie obejmuje jazda ze światłami , brak sygnalizacji zmiany kierunku jazdy ,w olecku czują się jak świete krowy.po drugie parkomaty w centrum miasta rozwiążą w znacznym stopniu brak miejsc. często po urzędem miejsckim stoją auta pracowników którym ciężko rano przejść się do pracy piechotka.nie wspomnę że mieszkają w centrum.parkomaty pozwolą tez zarobić chociażby na sól zima której tak często brakuje o tej porze roku. nie wyobrażam sobie w centrum miasto ruchu jednostronnego ani tego ze o losach miasta decyduje klika zlozonych z taxiarzy przedsiębiorców.....miasto to My mieszkańcu ,proszę nie zapominać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. smieszek #2370702 | 94.254.*.* 9 lis 2017 18:53

   ludzie co to bić pianę Przecież nawet jeżeli zlikwidują postoję taksówek to i tak one przyjadę i stanął sobie legalnie zaparkuję na miejscu do parkowania tak jak robią to teraz wieczorem taksówki z dworca przyjeżdżają parkują w centrum parkują prawidłowo i tyle

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Marian #2370186 | 83.6.*.* 8 lis 2017 21:11

    trudne to sprawy, ale my ze szwagrem uradzilim, po kilku głębszych, że tematów zastępczych tz. zapchajdziur nie będziemy komentować, bo som sprawy ważne i ważniejsze niż dylemat kwadratowego ronda wokół Placu Wolności

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. .......... #2370173 | 91.236.*.* 8 lis 2017 20:50

     Przede wszystkim to spotkanie z Mieszkańcami na ten temat.Bo dla Burmistrza był by to porażka chyba że się mylę.Mam nadzieję że nie.

     Ocena komentarza: warty uwagi (41) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     1. JaToJa #2370139 | 91.233.*.* 8 lis 2017 20:02

      1.Zlikwidować postoje Taxi w Centrum, zostawić dwa miejsca do dzierżawy w corocznym przetargu.(Która korporacja więcej zapłaci , ta przez rok korzysta) Postoje przenieść w wolne i puste parkingi a jest ich sporo(stara targowica,dworzec,itd.) 2. Ruch jednokierunkowy, rozładuje w znacznym stopniu korki i stworzy nowe miejsca parkingowe, a kilkaset metrów dodatkowych dla samochodziarzy (związanych z ruchem jednokierunkowym) nikomu krzywdy nie uczyni. 3. Parkomaty to zbędna inwestycja i koszty obsługi. 4. Kolejny newralgiczny punkt to Ośrodek zdrowia i brak miejsc parkingowych ( Zielona , 11-go Listopada) trzeba by było przeprojektować miejsca postojowe. 5 To już trochę fantazja ale trzeba było by pomyśleć o porządnym transporcie publicznym o rozsądnej siatce połączeń i konkurencyjnych cenach, dopasowanych do godzin pracy, szkół, itd ale to już inny temat.

      Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     Pokaż wszystkie komentarze (44)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages