Udany start karateków z Olecka

2017-11-12 15:54:37(ost. akt: 2017-11-12 16:00:55)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W Ostródzie odbył się I Międzynarodowy Turniej Mazury Cup. Startowało ponad 400 zawodników z 36 klubów z całej Polski i zagranicy. Reprezentanci Olecka 13 razy stawali na podium.
Rywalizacja odbywała się w kata i kumite. Olecko reprezentowała 12-osobowa ekipa Oleckiej Szkoły Sztuk Walki, która zdobyła 13 medali.

Najlepiej spisali się Filip Maksimowicz i Andżelika Dobrzyń. Wygrali wszystkie swoje walki i zajęli 1. miejsca odpowiednio w kat. seniorów +85 kg i juniorek młodszych -50 kg.

Dobrze zaprezentowały się Kinga Kuklińska i Dominika Wojciechowska (aktualne mistrzyni i wicemistrzyni Polski), które wystartowały tylko w kata i zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Na drugim stopniu podium stanęli Jakub Skowroński (w kata i w kumite) i Konrad Maksimowicz.
Brązowe medale zdobyli: Marcin Gibowicz, Kacper Wróblewski, Piotr Gibowicz, Zuzia Konarzewska i Klaudia Janiszewska.