Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Pijani kierowcy na drogach powiatu oleckiego

2017-11-20 10:49:36 (ost. akt: 2017-11-20 09:57:29)
Alkomat

Alkomat

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W miniony weekend oleccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich nie posiadał prawa jazdy, a drugi miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego wczoraj (19.11) około godz. 19 w Chełchach w gminie Kowale Oleckie. Arkadiusz K. kierował osobowym mercedesem, a badanie alkomatem w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Ponadto podczas kontroli mieszkaniec Olecka nie posiadał prawa jazdy.

Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany również w niedzielę po godz. 20 w miejscowości Sokółki gm. Kowale Oleckie. Dawid Ł. kierował samochodem osobowym marki Volkswagen mając blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Podczas kontroli mężczyzna nie posiadał wymaganych dokumentów, a po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 23-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Natomiast w miniony piątek (17.11) przed godz. 19:00 w miejscowości Gąski
kierujący fiatem, na prostym odcinku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie.

37-latek podróżował sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych został ukarany manatem karnym w wysokości 100 zł.

Policjanci apelują!

W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oleccy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Oleccy policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących jak i akcje medialne. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania na własną prośbę w każdej jednostce Policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lunatyk #2379598 | 73.208.*.* 22 lis 2017 07:10

  Jaki burmistrz, takie bezpieczenstwo ludzi z naszych okolic. Na szczęście wszyscy widzą że wacek to nałogowiec z głęboką depresją spowodowaną wieloletnim alkoholizmem, problemami rodzinnymi i wyrzutami sumienia z powodu krzywd jakie wyrządził uczciwym obywatelom poprzez przekręty jego i jego kliki i wkrótce poniesie za to konsekwencje, bo CBA nie śpi i nie odpuszcza. A to jest do wackowych du..lizów: Porąbane półmózgi które reagują na antyburmistrzowskie wpisy komentarzami typu „Maryśka to czy tamto, albo Grzegorz, syn, zięć, itd.” Takimi komentarzami prubujecie zamydlić ludziom oczy, że niby wacek nie podoba się tylko jego politycznym przeciwnikom, ale wiecie dobrze że przeciwko wackowi są tysiące innych ludzi którzy z polityką nie chcą mieć nic do czynienia i ich celem jest ratowanie Olecka przed zagladą jaką zgotowal im odchodzący burmistrz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pan Jacek #2378300 | 208.78.*.* 20 lis 2017 16:04

  Jak by policja (kulsony) częściej jeździli na wioski to więcej takich gagatków by lapali. No ale lepiej siedziec w cieplej norze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 0,3 promila #2378129 | 91.233.*.* 20 lis 2017 12:44

  to nie pijany

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages