Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wkrótce radni wybiorą nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Olecku

2017-12-06 09:09:57 (ost. akt: 2017-12-06 09:31:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Już za niewiele ponad dwa tygodnie, bo 22 grudnia Rada Miejska w Olecku wybierze swojego nowego przewodniczącego. Poprzedni przewodniczący Karol Sobczak niespodziewanie zrezygnował z tej funkcji. W rozmowie z nami wyjaśnia powody swojej decyzji.

Karol Sobczak przewodniczącym rady był niemal trzy kadencje - od listopada 2006 roku. 28 listopada 2017 roku oficjalnie zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Olecku, a także z członkostwa w klubie radnych Mała Ojczyzna Olecko.

Karol Sobczak przyznaje, że jego decyzja może być zaskoczeniem dla wszystkich, bo zdaje sobie sprawę, że będąc od 11 lat związany z Małą Ojczyzną Olecko, był postrzegany jako polityczne wsparcie burmistrza Wacława Olszewskiego.

— Mojej decyzji nie podjąłem w ciągu jednego dnia, bo wszystko było rozłożone w czasie i związane z różnymi wydarzeniami, które miały miejsce po ostatnich wyborach. Miałem nadzieję, że sukces wyborczy Wacława Olszewskiego, lidera naszego ugrupowania, będzie dobrym momentem na tzw. nowe otwarcie. Liczyłem na zmianę filozofii i stylu zarządzania, zarówno jeśli chodzi o komitet wyborczy, jak i klub radnych Małej Ojczyzny, co mogłoby mieć później dobre przełożenie na mieszkańców gminy. To nowe otwarcie byłoby naprawdę fajnym momentem do zareagowania m.in. na parę niewygodnych spraw dla komitetu wyborczego, dla radnych, czy dla burmistrza, a które wydarzyły się w trakcie wyborów. Tymczasem, czy my przypadkiem nie stoimy obok pewnych problemów z boku — wyjaśnia Karol Sobczak.

Były już przewodniczący rady uważa też, że po ostatnich wyborach nie był informowany o wszystkich sprawach dotyczących samorządu gminnego.

— Nastąpiła pewna hermetyzacja przepływu informacji, które ja jako, można powiedzieć, pierwszy człowiek od politycznego wsparcia lidera i jako przewodniczący rady, powinienem znać. Niestety, byłem poza obiegiem pewnych informacji i nawet nie byłem w stanie wyjaśnić niektórych rzeczy, gdy pytali mnie o nie radni. Zaczęła we mnie narastać może nie frustracja, ale swego rodzaju bezradność. Mogłem się z tym pogodzić lub nie i wyszło mi na to, że się nie zgadzam. Stąd moja decyzja, która nie była łatwa, ale nie miałem innego wyjścia — twierdzi Karol Sobczak.

Były już przewodniczący rady miejskiej do końca kadencji chce pozostać radnym niezrzeszonym, ale zapewnia, że nie planuje być teraz w „totalnej opozycji” do burmistrza. Natomiast zapytany o ewentualny zamiar kandydowania na burmistrza Olecka w 2018 roku, nie udziela jednoznacznej odpowiedzi.

— Decyzja o rezygnacji z funkcji przewodniczącego nie jest początkiem jakiegoś projektu. Natomiast zobaczymy, co przyniesie życie. Nie wykluczam niczego, bo nawet nie wiemy, co się wydarzy z samorządem. Teraz zamknąłem pewną furtkę, ale być może jakaś inna furtka się otworzy — mówi były przewodniczący.
ZM
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rdc #2395620 | 178.235.*.* 11 gru 2017 17:12

  Były już przewodniczący popisał się takim stwierdzeniem Decyzja o rezygnacji z funkcji przewodniczącego nie jest początkiem jakiegoś projektu. Natomiast zobaczymy, co przyniesie życie. Nie wykluczam niczego, bo nawet nie wiemy, co się wydarzy z samorządem. Teraz zamknąłem pewną furtkę, ale być może jakaś inna furtka się otworzy — mówi były przewodniczący. Panie Przewodniczący samorząd miejski i działanie w nim to nie jakieś otwieranie czy zamykanie furtek. To działanie dla dobra mieszkańców Olecka. Jak Pan pokłócił się z burmistrzem i zamknął jakąś furtkę to koniec i basta. Działaj Pan na własną rękę, twórz nowy komitet, przedstaw program i startuj na burmistrz, a nie ględzisz o jakiś furtkach. Powagi Panie były już przewodniczący.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nie chrzań ~do radnych #2394588 | 188.146.*.* 9 gru 2017 19:44

   były i są dwie płyty

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. do RADNYCH #2394504 | 31.0.*.* 9 gru 2017 17:56

    Szanowni Radni , prosze odpowiedziec dlaczego na placu została wymieniona płytka z Pana śp.Lecha Kaczyńskiego na Komorowskiego, świeża , marmurowa płyta, czyżby przed przyjazdem Komorowskiego na poparcie Wacława Olszewskiego.Takie decyzje podejmuje się za wiedza mieszkańców tego miasta.Czy to decyzja Olszewskiego?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. rdc #2394472 | 178.235.*.* 9 gru 2017 17:17

     A jakie to ma znaczenie kto zostanie przewodniczącym rady. Nie widzę żadnej osoby, która potrafiłaby się przeciwstawić działaniu burmistrza. Radni efekty waszego działania widać na ulicach wymarłego miast .

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. jaworek #2393873 | 83.9.*.* 8 gru 2017 20:08

      cycolina nie poprze

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

      Pokaż wszystkie komentarze (45)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages