środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Szkoła Społeczna w Olecku świętuje

2017-12-08 00:13:09 (ost. akt: 2017-12-08 00:25:31)

Autor zdjęcia: Archiwum STO w Olecku

Społeczne Towarzystwo Oświatowe obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Podczas uroczystej gali w Warszawie Złotą Odznakę STO otrzymała Jolanta Kalata - wieloletnia prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 177 STO w Olecku.

W Warszawie odbyła się XXIII Konferencja Programowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego - organizacji obywatelskiej, która obecnie prowadzi 150 szkół w Polsce, w tym również Zespół Szkół STO w Olecku.

Konferencja, która zainicjowała w Polsce debatę na temat szkolnictwa niepublicznego, odbyła się pod hasłem „Transformacja. Integracja. Rozwój”. Poprzedziła ją uroczysta gala w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie, na której z okazji 30-lecia STO wręczono odznaczenia państwowe oraz odznaki STO.

Złotą Odznakę STO otrzymała m.in. Jolanta Kalata - wieloletnia prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 177 STO w Olecku.
W imieniu Jolanty Kalaty odznakę odebrała córka Dobromiła - absolwentka szkoły społecznej w Olecku (na zdjęciu pierwsza z lewej).

Złota Odznaka Społecznego Towarzystwa Oświatowego jest nadawana za szczególne osiągnięcia w realizacji najważniejszych celów Towarzystwa oraz za zasługi w działalności wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej prowadzonej w placówkach oświatowych Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Szkoła Społeczna STO w Olecku została założona staraniem nauczycieli i rodziców zrzeszonych w Społecznym Towarzystwie Oświatowym w 1991 r. Wraz ze szkołą podstawową powstało liceum ogólnokształcące, które działało przez 5 pierwszych lat.
Organizatorami szkoły byli Bohdan Skrzypczak i Jarosław Bańkowski - pierwszy dyrektor szkoły i nauczyciel języka polskiego, a pierwszymi wychowawcami Anna Iwanowska (klasa I SSP) oraz Jarosław Bańkowski (klasa I SLO).
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do Adama #2393503 | 91.233.*.* 8 gru 2017 13:30

    To szkoła płatna , ale prowadzi również naukę dla dzieci niepełnosprwanych . natomiast określenie , którego użyłeś nie jest prawdziwe tylko po prostu złosliwe

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages