Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Szachiści walczyli o Puchar Dyrektora SP2

2017-12-15 11:51:35 (ost. akt: 2017-12-15 11:52:23)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

Szachiści walczyli w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku. Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął Grzegorz Fil z SP7 w Giżycku.

Turniej został zorganizowany przez SP2 i sekcję szachową klubu Czarni Olecko. Adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjów Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” na dystansie 8 rund i tempem gry 15 minut na zawodnika.

Pierwsze miejsce z kompletem punktów (8 pkt. w 8 partiach) zajął Grzegorz Fil z SP7 Giżycko.
Trzech zawodników: Wiktor Raszkowki (SP4), Igor Kolczyński (SP3) i Bartosz Łapszys (Gimnazjum przy SP4) zdobyło po 6 punktów. Punktacja pomocnicza nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc konieczne było rozegranie dogrywki. Tempo gry ustalono na 5 minut na zawodnika na partię. Ostatecznie 2. miejsce wywalczył Wiktor Roszkowski, a trzecie Igor Kolczyński.

Natomiast klasyfikację klas 0-III SP wygrał Grzegorz Fil. W grupie klas IV-VI oraz gimnazja 1. miejsce przypadło Wiktorowi Raszkowskiemu, drugi był Igor Kolczyński, a trzeci Bartosz Łapszys. Kolejne miejsca zajęli: Maksymilian Hanc (SP3), Iga Kolczyńska (SP1), Oskar Mentel (SP3), Tymoteusz Kowalewski (SP2) i Eliza Gudalewska (SP2).

Sędzią głównym zawodów, które zorganizował Krzysztof Konewko, był Leopold Dudanowicz. W przeprowadzeniu turnieju pomagał Wiesław Bukpaś.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages