Wspinali się na szczyty w hali Lega

2017-12-15 11:58:02(ost. akt: 2017-12-15 12:05:38)

Autor zdjęcia: Archiwum MOSiR w Olecku

II Amatorskie Zawody Wspinaczkowe „Na wędkę” w kategorii open wygrał Dariusz Budka z Olecka. W kategorii do lat 12 zwyciężyła olecczanka Justyna Racis. W zawodach rywalizowali reprezentanci Ełku, Mrągowa i Olecka.
W kategorii do lat 12 zawodnicy (7) musieli zaliczyć cztery wejścia na czas ustalonymi przez organizatora trasami (za odpadnięcie zawodnik otrzymywał 10 s karnych).

Łącznie najkrótszy czas uzyskała Justyna Racis - 164sekundy i zajęła 1. miejsce. Drugi był Łukasz Masalski – 230sekund, a trzeci Jakub Kościński- 240sekund (wszyscy z Olecka).

Natomiast w kategorii open zawodnicy (11 uczestników z Olecka i Ełku) w pierwszej części eliminacyjnej musieli zaliczyć sześć z ośmiu proponowanych przez organizatorów wejść po ścianie pionowej. W drugiej części eliminacyjnej musieli zaliczyć cztery z ośmiu wyznaczonych tras (ściana pionowa). W trzeciej części eliminacji mieli do pokonania trzy trasy (niebieska, różową i tzw. speedwall) na ścianie skośnej.

W każdym przypadku liczba prób była nieograniczona, a limit czasu wynosił 60 minut.

Najlepsi spotkali się w finale, w którym na 15-metrowej ścianie skośnej pokonywali na czas dwie trasy z użyciem chwytów w dowolnym kolorze. Czas poszczególnych wejść był sumowany, a odpadnięcie od ściany powodowało nie zaliczenie zadania.

Wygrał Dariusz Budka z Olecka, który w finale uzyskał łączny czas 1 min 30 s. Drugie miejsce z czasem 1 min 32 s zajął Marcin Skrzypkowski (Ełk), a trzecie Emil Przemielewski (Olecko) z czasem 1 min 34 s.

Sędzią głównym zawodów był Robert Markowski z MOSiR w Olecku.